i5 10300H - GTX 1650 düşük oyun performansı

İşletim sistemi
Windows 10
Kimsenin dikkatini çekmedi galiba. İşlemcin Turbo boost ile 4.5 GHz'ye kadar destekliyor. Turbo boost olarak hiç çalışmamış bunun etkisi olacaktır. Ayrıca güç seçeneklerinden Yüksek performans modunda olduğundan emin ol. Nvidia denetim masasından görüntü ayarlarını performansta ya da dengeli de kullan. Bir dene böyle.

Şimdi yüksek performans ve turbo boosta aldım pek bir değişim olmadı, minecraft için.
CPU o sıcaklıklarda frekans düşürmemeli. Benim başka marka laptop 95 derecelere çıkınca 4.3 GHz'den aşağı düşüyor.

Minecraft'ı bilmem ama Valorant'ta normal gibi. 1650 Ti var bende. RAM tek kanal olunca istersen en düşüğe al 120-130 FPS'leri geçemiyorsun ya da çok zor geçiyorsun. Battlefield Bad Company 2'de bile o civarlarda FPS aldım.

Dual çalışacak ikinci bir 8 GB RAM lazım.
+8 GB alacağım sorun çözülmez ise, teşekkürler.

Bilgisayar kaç aylık termal macunu değiştirdin mi?
Hocam üstte de belirttiğim gibi bilgisayarı alalı 3-4 gün oldu tabi kutu içinde kaç gün bayi de durdu bilemiyorum termal macun kendi kendine olağanüstü bir durum dahilinde erimediyse bilmiyorum.
Tek kanal RAM sıkıntısı çift kanal yapınca düzelir yüksek ihtimal.
Ben de öyle düşünüyorum ileriki aylarda sanırsam taktıracağım +8 GB
8 GB RAM eklemek harici çözümünüz yok gibi.
Öyle gözüküyor, teşekkürler.
Bende Ryzen 5 5600h ve GTX 1650 var. RAM 2x4 8 GB. Minecraft'ta 250-300 arası alıyorum. Dikkatimi çeken asıl nokta ise ekran kartının sıcaklığı oldu. HP Pavilion Gaming modeli benim bilgisayar ve ekran kartı maksimum, uzun kullanımda 62 dereceyi görüyor. Ve işlemcin ısıdan dolayı hafif de olsa frekans düşürüyor gibi görünüyor. Sıcaklık ile ilgili bir durum olma ihtimali var diye düşünüyorum.
Fanları kontrol edeceğim durumu değerlendireceğim, teşekkürler.

Geri
Yukarı