i5 10300H GTX 1650 Ti laptop düşük oyun performansı

Brinisamahra

Decapat
Daha fazla  
Selam.
  • İşlemci: i5 10300H
  • Bellek: 8 GB
  • Ekran kartı: GTX 1650 Ti

Oyunlarda sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı düşük FPS alıyorum. Örnek vermek gerekirse LoL'de başlarda 140 FPS'lerde başlayıp oyun ortalarında 60'a kadar düştüğü oluyor. 8 GB RAM tek slot mu bilmiyorum ama eğer tek slotsa sebebi bu olabilir mi? RAM'i 16 yaptığımda sorun çözülür mü? İşlemcinin sıcaklığı da oyundayken 90 derecelere kadar çıktığı oluyor.

İşlemcinin sıcaklığı da oyundayken 90 derecelere kadar çıktığı oluyor.

Sorunun sebebi tam olarak bu hocam. Siz oyuna ilk girdiğinizden oyunun sonlarına doğru sıcaklıklar yavaş yavaş artıyor. Sonrasında sistem kendisini korumak, ısıdan zarar görmemek için gücünü kısıyor ve FPS düşüyor. Burada yapmanız gereken şey laptop temizliği ve termal macun değişimi. Garantisi devam ediyorsa serviste yapıyorlar diye biliyorum.

Sorunun sebebi tam olarak bu hocam. Siz oyuna ilk girdiğinizden oyunun sonlarına doğru sıcaklıklar yavaş yavaş artıyor. Sonrasında sistem kendisini korumak, ısıdan zarar görmemek için gücünü kısıyor ve FPS düşüyor. Burada yapmanız gereken şey laptop temizliği ve termal macun değişimi. Garantisi devam ediyorsa serviste yapıyorlar diye biliyorum.
Bilgisayar yeni hocam alalı 1 ay oldu.
Hayır değil acer nitro
Bilgisayarı aldığım ilk günden beri bu problemi yaşıyorum.

Bilgisayarı aldığım ilk günden beri bu problemi yaşıyorum.

Hocam o zaman servise gönderip aşırı ısındığını söyleyin. Isılar anormal derecede çünkü. Bu arada ekran kartı kaç dereceye çıkıyor?

Selam.
  • İşlemci: i5 10300H
  • Bellek: 8 GB
  • Ekran kartı: GTX 1650 Ti

Oyunlarda sebebini bilmediğim bir nedenden dolayı düşük FPS alıyorum. Örnek vermek gerekirse LoL'de başlarda 140 FPS'lerde başlayıp oyun ortalarında 60'a kadar düştüğü oluyor. 8 GB RAM tek slot mu bilmiyorum ama eğer tek slotsa sebebi bu olabilir mi? RAM'i 16 yaptığımda sorun çözülür mü? İşlemcinin sıcaklığı da oyundayken 90 derecelere kadar çıktığı oluyor.
Sıcaklıktan dolayı olabilir.
Acer mi ?

Yükseğe çekerek oynayın çözünürlüğü de 1920x1080 oynayın. Çünkü düşüğe alırsanız işlemciye daha fazla yük bindiriyorsunuz. Doku kalitesi gibi ayarları yüksekte gölge gibi gereksiz şeyleri de düşüğe alıp deneyin bir de sonuçlara öyle bakalım en azından işlemci sıcaklığına. 2X8 GB ram yapmanızı tavsiye ediyorum bu arada hem fps artar hem de drop yemenizi çözer.

Yeni konular

Geri
Yukarı