i5 10300H + GTX 1660 Ti PUBG'de darboğaz yapıyor

Strive

Kilopat
Daha fazla  
Yeni almış olduğum laptopumda PUBG'de darboğaz sorunu yaşıyorum. GPU kullanımı %40'larda dolanıyor ve FPS değerlerim 70 80'lerde oynuyor. Çözümü var mıdır bunun? Aldığım ürün (1 hafta kadar önce 8000 TL'ye aldım)

Öncelikle DDU ile ekran kartı sürücülerini sil. Temiz bir kurulum yap. Geforce experience yi indir ve pil koruması gibi performansı kısıtlayan ayarları kapat. Yeni sürücüyü kur. Şimdi pubg ye gelelim. Pubg de ayarlarını yüksekte oyna. Kenar yumuşatma doku ve görüş uzaklığı ultra bile yapabilirsin. Ayarları yükselttiğin için otomatikmen ekran kartına daha çok yük biniyor ve işlemci rahatlıyor.
Sistem özelliklerini tam belirtebilir misin ?

Hocam, bu sistem normalde darboğaz yapmaz. Oyun içi değerleri nedir? Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?

Full HD yani 1080P. Ve sürücüleri kurarken zaten temiz kurdum. Ve pil ayarları da yapılı. Görüş uzaklığı yüksek devamı düşük. Ayarları yükseltince FPS daha da düşüyor.

Hocam, bu sistem normalde darboğaz yapmaz. Oyun içi değerleri nedir? Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz?
Düşük ayarlarda oynarsa darboğazın kralını yapıyor hocam. Test etmiş biri olarak. İşlemci yetmiyor ekran kartına.
Full HD yani 1080P. Ve sürücüleri kurarken zaten temiz kurdum. Ve pil ayarları da yapılı. Görüş uzaklığı yüksek devamı düşük. Ayarları yükseltince FPS daha da düşüyor.
Ramleriniz ne hocam sistem özellikerini tam yazabilir misiniz ?

Hocam, zaten bu yüzden sordum hangi ayarlarda olduğunu.

Düşük ayarlarda oynadığınız için işlemciye çok yük biniyor. Ayarlarınızı arttırırsanız o dediğiniz %40 olayı olmaz.

Geri
Yukarı