i5-10300H sistemde oyunlarda FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

Penoria

Femtopat
Daha fazla  
Genel olarak oyunlarda FPS düşüşlüğü yaşıyorum aynı laptop özelliklerine sahip başka laptoplarda FPS değerleri çok daha yüksek gözüküyor mesela GTA 5 oyununu örnek gösterirsem YouTube'da adam benimle aynı laptop özellikleriyle GTA 5 FPS banchmark yapıyor en az 60-70 FPS'lere düşüyor aynı ayarlarda, ha ben düşüğe çekince bende Max 60 falan alıyorum ama yüksek FPS almam gerekirken niye düşük FPS alayım? Bu yüzden bu anketi oluşturdum düzeltmeme yardımcı olursanız çok sevinirim.
Her şey idenedim bütün sistem özelliklerimin falan hepsi ayrıntılı bir şekilde fotoğraflarda var Afterburner değerleriyle birlikte.
Not: Windows oyun modu da açık.

Ekran Alınatısı.PNG

Ekran Alıntıs1ı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alısntısı.PNG

Ekran Görüntüsü (42).png

Ekran Görüntüsü (43).png

Ekran Görüntüsü (44).png

Eaakran Alıntısı.PNG

Ekraaan Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak oyunlarda FPS düşüşlüğü yaşıyorum aynı laptop özelliklerine sahip başka laptoplarda FPS değerleri çok daha yüksek gözüküyor mesela GTA 5 oyununu örnek gösterirsem YouTube'da adam benimle aynı laptop özellikleriyle GTA 5 FPS banchmark yapıyor en az 60-70 FPS'lere düşüyor aynı ayarlarda, ha ben düşüğe çekince bende Max 60 falan alıyorum ama yüksek FPS almam gerekirken niye düşük FPS alayım? Bu yüzden bu anketi oluşturdum düzeltmeme yardımcı olursanız çok sevinirim.
Her şey idenedim bütün sistem özelliklerimin falan hepsi ayrıntılı bir şekilde fotoğraflarda var Afterburner değerleriyle birlikte.
Not: Windows oyun modu da açık.

Eki Görüntüle 1224912

Eki Görüntüle 1224913

Eki Görüntüle 1224914

Eki Görüntüle 1224916

Eki Görüntüle 1224917

Eki Görüntüle 1224918

Eki Görüntüle 1224919

Eki Görüntüle 1224922

Eki Görüntüle 1224923

Driver kurdun mu? Ayrıca grafik yükseltirsen ekran kartına daha çok yük biner daha iyi olur. Fotolarda ortalama %65-75 arası. Grafik yükselt ve kullanım %98-100 olsun.

Konuyu takibe aldım.
Genel sorun kaynak kullanımı gibi görünüyor. Throttle olan bir işlemci ve grafik birimi söz konusu olabilir.

RAM'ler Dual değilse zaten tam verimli kaynak tüketimi söz konusu olamaz. Sadece Throttle varsa gidermek daha iyi verim sağlar. Ama tam verim sağlamayacaktır.

Şimdi işim var. Konuyu gördüm. Gün içinde döneceğim.

Onu tameman kapatıp oyunu yeniden başlatım Afterburner açıkken oyun içi fotoğraf atar mısın? Bir de eğer videolar story modsa senden yüksek almaları doğal. Sende story de dene.

Hocam story modda da girdim FPS'de artış oldu fakat yine videolardaki gibi değil bu arada izlediğim videolarda Online oynuyolar.
Ekran Görüntüsü (49).png
Ekran Görüntüsü (50).png
Ekran Görüntüsü (51).png

Geri
Yukarı