i5 10300H ThrottleStop ile sıcaklık düşürme undervolt yapma

Nacttemhem

Hectopat
Yer
Temennim cennet
Arkadaşlar i510300H işlemcim resmen yanıyor. Artık huzurlu bir şekilde oyun oynayamıyorum. 95-99 derecelerde geziniyor daha oyuna başlar başlamaz.
İşlemcinin Turbo frekansını kapattığımda sıcaklık 75 derecelerde seyrediyor fakat 10-15 FPS kaybı yaşıyorum ve 120 FPS düştüğü için kasıyor hissi ile oyun oynanmaz hale geliyor.
Turbo'yu kapamadan undervolt ile bu değerleri düzeltebilirim diye düşündüm. Fakat i510300H için undervolt yapan birisine rastlamadım. Nasıl hangi değerleri girip yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• fifa.png
    fifa.png
    792,1 KB · Görüntüleme: 187
  • ss.png
    ss.png
    40,1 KB · Görüntüleme: 135
  • sss.png
    sss.png
    80,9 KB · Görüntüleme: 160
Aynı marka model laptoplarda bile voltaj değerleri aynı olmuyor denedim. Kendin sisteminin stabil çalıştığı voltaj değerini bulmalısın bu yaptığım rehberi inceleyerek sorunu çözebilirsin.

Aynı marka model laptoplarda bile voltaj değerleri aynı olmuyor denedim. Kendin sisteminin stabil çalıştığı voltaj değerini bulmalısın bu yaptığım rehberi inceleyerek sorunu çözebilirsin.

Teşekkür ederim mutlaka okuyacağım. 10.nesil işlemcilere undervolt uygulanmıyor diyen arkadaşlar gördüm ama bana garip geldi. Demek doğru değilmiş.

Arkadaşlar i510300H işlemcim resmen yanıyor. Artık huzurlu bir şekilde oyun oynayamıyorum. 95-99 derecelerde geziniyor daha oyuna başlar başlamaz.
İşlemcinin Turbo frekansını kapattığımda sıcaklık 75 derecelerde seyrediyor fakat 10-15 FPS kaybı yaşıyorum ve 120 FPS düştüğü için kasıyor hissi ile oyun oynanmaz hale geliyor.
Turbo'yu kapamadan undervolt ile bu değerleri düzeltebilirim diye düşündüm. Fakat i510300H için undervolt yapan birisine rastlamadım. Nasıl hangi değerleri girip yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
Laptopunun markası ne merak ettim.

Kral her laptopta değerler aynı değil denedim diyorum böyle bir rehber hazırladıysam yeterli teknik bilgim var herhalde boşuna demiyorum.
Prime 95 i çalıştırdım ve fanlar hızla dönmeye başladı bu süreçte Intel Extreme Tuning all controls menüsünü ss atsam yardımcı olsanız olur mu ? Gerçekten kafam karıştı.
[Çözüldü] i5 10300H 2.5 GHz sabitlendi - Technopat Sosyal Aynı laptop ile arkadaş denemiş sanırım. Bende de aynı durum olur mu acaba.

Geri
Yukarı