ThrottleStop ile undervolt sonrası CPU Frequency yükselip düşüyor

WeissesFleisch

Hectopat
Herkese merhaba, i5 10300h bulunan laptopa undervolt yapmaya çalıştım. CPU Core ve Cache'yi -100'e kadar çektim. Fakat bir şey fark ettim, undervolt yaptığım zaman CPU Frequency 4193'e çıkıyor. Undervolt yapmadığım zaman ise 3593'e geriliyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Save voltages immediately" seçeneğinde tik olsun. Yavaş yavaş düşürüp TS Bench yap. 120M yap başlarda, 5'er 5'er düşür. Bir zaman sonra 960M yap. Çok büyük düşüş vs. olursa geri al. Hata çıkarsa -7 falan düşür, o şekilde kullan.

Mavi ekran vermedi. UV yi kapatıp denedim dediğim gibi 3593 mhz değerlerinde çalışıyor ve işlemci maksimum 91 dereceyi görüyor fakat UV yi uyguladığım zaman 4193 mhz değerini görüyor ve işlemci 96 derecelere kadar çıkıyor. Ne yapmam gerekir sizce? Hiç yapmamak daha mı iyi olur?

Voltajı kısıyoruz nasıl daha yüksek frekansta çalışacak?

Gerekli gücü çekemezse mavi ekran veriyor zaten önceden termal thorottling yüzünden frekans kısıyordur şimdi daha yüksek frekansa çıkabiliyor.

Mavi ekran vermedi. UV'yi kapatıp denedim dediğim gibi 3593 MHz değerlerinde çalışıyor ve işlemci maksimum 91 dereceyi görüyor fakat UV'yi uyguladığım zaman 4193 MHz değerini görüyor ve işlemci 96 derecelere kadar çıkıyor. Ne yapmam gerekir sizce? Hiç yapmamak daha mı iyi olur?

UV yap bir de frekans sabitle.

Yeni konular

Geri
Yukarı