i5 10300H ve GTX 1650 Ti Minecraft ve Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

243934

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba,
Cihazı yeni aldım. Vega 7 işlemcili Ryzen 5 4650G 2x8 GB RAM masaüstü cihazımda bile daha çok FPS alıyorum. Fakat 144Hz ekrana sahip laptopta 144FPS'i zar zor görüyorum en düşük ayar olmasına rağmen sadece Valorant değil LoL da da aynı şekilde FPS düşük. Sebebi nedir yardımcı olabilecek var mı? Cihaz garantili şu an ThrottleStop indirip işlem yapamam sanırım. İşlemci 93 derecelerir bile görüyor 80 derece ikende sonuç aynı anlayamadım.
TUF Gaming F15

Dosya Ekleri

• dusukfps.png
    dusukfps.png
    3 MB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
Neyi anlayamadığınızı anlayamadım. AMD Vega işlemcili masaüstü cihazımda bile daha çok FPS aldığımi belirtmistim. Başlıkta sistem yazıyor zaten? Boş yorum atmak için yorum atmayalım lütfen.

Kusura bakma, Windows aramasında "grafik ayarları" yaz, sonra "donanım artırmalı GPU" diye bir şey çıkacak onu açıp oyun ile alakalı her şeyi "yüksek performansa ekle" de

Monitörünüz vara laptopu monitöre bağlayıp ordan oynamayı deneyin. Eğer FPS yükseliyorsa sebebi MUXless olmasıdır.

Kusura bakma, Windows aramasında "grafik ayarları" yaz, sonra "donanım artırmalı GPU" diye bir şey çıkacak onu açıp oyun ile alakalı her şeyi "yüksek performansa ekle" de.

Önerin için teşekkür ederim deniyorum o ayar kapaliymis ama oyun orada ekliydi.
Kusura bakma, Windows aramasında "grafik ayarları" yaz, sonra "donanım artırmalı GPU" diye bir şey çıkacak onu açıp oyun ile alakalı her şeyi "yüksek performansa ekle" de.

Ayarı açmak FPS'i biraz arttırdı ama aşırı da değil, 1650S olan bir arkadaşımın cihazda şu an oyunda aynı yerde benden 30 40 FPS fazla alıyor. Ekstra bir hizmette açık değil cihazda çok saçma bir sorun.

Son düzenleme:
Merhaba,
Cihazı yeni aldım. Vega 7 işlemcili Ryzen 5 4650G 2x8 GB RAM masaüstü cihazımda bile daha çok FPS alıyorum. Fakat 144Hz ekrana sahip laptopta 144FPS'i zar zor görüyorum en düşük ayar olmasına rağmen sadece Valorant değil LoL da da aynı şekilde FPS düşük. Sebebi nedir yardımcı olabilecek var mı? Cihaz garantili şu an ThrottleStop indirip işlem yapamam sanırım. İşlemci 93 derecelerir bile görüyor 80 derece ikende sonuç aynı anlayamadım.
TUF Gaming F15
Kanka ısınmadan dolayı olabilir veya çok açık kalmasından olabilir garantiye gönder bi baksınlar bence, Gine düzelmezse büyük ihtimal ya virüs bulaşmıştır yada ram yetersiz kalmış olabilir kanka. Bak nediyecem Excalıburun olur ya control center gibi senin Bilgisayarındada varsa kanka indir bi onu bence gaminge falan çek belki ozamana düzelebilr.

Tuf gaming serisi gerçekten berbat biraz araştırırsan görürsün kronik ısınma sorunu var . Isınma sorunu her laptopta var fakat stabil çalışabiliyorlar bunda stabilllik de yok. Tuf gaming f15 1660ti modelini kullandım laptop olarak sürekli ısıdan kaynaklı cpu hızını kesiyordu. Throttle stop garanti dışı bırakmıyor hocam.

Geri
Yukarı