i5-10300H ve GTX1650 darboğaz oluyor

Hocam sizi sorulara boğduğumu biliyorum fakat bunu öğrenmem lazım cihaz elinize geldiğinden beri mi böyle yoksa zamanla mı performans düşüşü oldu.
5-6 ay gibi bir süre oldu alalı. ilk zamanlar performansı çok deneme fırsatım olmamıştı. Fakat ilk defa 3 ay önce falan Tomb Raider oynadığımda farkettim. Arkadaşımla aynı karta sahibiz. O High ayarlarda oynarken ben fpsim düşük olduğu için normale çekmiştim ve hala ufak ufak takılmalar oluyordu.

5-6 ay gibi bir süre oldu alalı. ilk zamanlar performansı çok deneme fırsatım olmamıştı. Fakat ilk defa 3 ay önce falan Tomb Raider oynadığımda farkettim. Arkadaşımla aynı karta sahibiz. O High ayarlarda oynarken ben fpsim düşük olduğu için normale çekmiştim ve hala ufak ufak takılmalar oluyordu.
Hocam şuanlık darboğazın sebebi ram gibi görünüyor. Ama donanımsal bir arıza da olabilir. Casper'in eğer İstanbul'da yaşıyorsanız Casper'in Jetservis veya turbo servis adında bir hizmeti vardı ürünü yolladığınız gün tamir edip gönderiyorlardı. Eğer donanımsal ise sizin yapabileceğiniz birşey yok. Bu bilgiyi onun için verdim. Hocalarım arkadaşın sorununa göz atarsanız sevinirim. @Recep Baltaş @BilgisayarKurdu @Ali Güngör

Geri
Yukarı