i5 10300H vs R7 4800H laptop

Hocam 1660 Ti max-q 5500M den 5,10 FPS daha yüksek FPS alırken.
İşlemcilerde bir farkda yokken.
1TB SSD ve 16 GB ramide çıkıyorum.

Lütfeeen yardımmm ediinnnn.

Nasıl 5 10 FPS daha fazla alıyor? Maks 2,3 FPS daha fazla verir. O baktığınız 3750h ile 5500M olmasın? 4800h ile 5500M neredeyse 1660 Ti MAX-Q ile aynı performansı veriyor ayrıca Bravo 17 inç, kasaları sağlam. Eğer illa RTX istiyorum derseniz Omen seçin. Onun dışında Bravo 17 bu fiyata kaçmaz.

Nasıl 5 10 FPS daha fazla alıyor? Maks 2,3 FPS daha fazla verir. O baktığınız 3750h ile 5500M olmasın? 4800h ile 5500M neredeyse 1660 Ti max-q ile aynı performansı veriyor ayrıca Bravo 17 inç, kasaları sağlam. Eğer illa RTX istiyorum derseniz Omen seçin. Onun dışında Bravo 17 bu fiyata kaçmaz.

Hocam illa da RTX diye bir takıntım yok ama arkadaşlarımdan biliyorum birinde ASUS ROG (benimkinden tek farkı 4800HS olması) diğer bir arkadaşımınki ise bravo 15 (teknik olarak Bravo 17 ile bir farkları RAM yükseltmesi yaptı) aralarında birçoğu oyunda 7,10 FPS arası farklar oluştu yani uzun lafın kısası ben bu iki laptoptan şaşmam o performansları da görünce.

Hocam illa da RTX diye bir takıntım yok ama arkadaşlarımdan biliyorum birinde ASUS ROG (benimkinden tek farkı 4800HS olması) diğer bir arkadaşımınki ise bravo 15 (teknik olarak Bravo 17 ile bir farkları RAM yükseltmesi yaptı) aralarında birçoğu oyunda 7,10 FPS arası farklar oluştu yani uzun lafın kısası ben bu iki laptoptan şaşmam o performansları da görünce.

ROG hangi modeli hocam o? TUF ise TUF'lar max-q değil. Ve bravo 15e 8 GB 3200MHz RAM takviyesi yapıldı mı? Eğer bu iki model arasında ısrarcıysanız Omen alın.

Omen'in soğutma teknolojisi Pavilion'a göre çok daha iyidir.
Bu arada Omen'deki RTX 2060, "Max-Q" değil bilginiz olsun.
Oyunda yayın bile açarsın, drop da yemezsin, FPS'de çok sıkıntı yapmaz.
Sıcaklık için birşey diyemiyorum çünkü; hem Omen hem de Pavilion, iki kasanında yapısında oyuncu bir laptopta olması gereken b-flow (alt kısım hava akışı) malesef çok yeterli değil. Ama Omen bir tık tempest soğutma ile ilerde diyebiliriz.

Büyük ekran ve GTX 1660 Ti istersen bu olabilir yalnız işlemci bir nesil eski. Artısı 17.3 inch ekran.

Hocam bu 2060 max-q değil miydi ya? Ve hangi oyunlarda test ettiler merak ettim doğrusu. Jarrod'un testlerinde maks 5, 6 FPS fark ediyordu.

Hocam özellikler kısmında 1660 Ti MAX-Q yazısına bakasanız kendisi TR'den almadı Almanya'dan aldı zaten.
Hocam bir de sizce GT83TITAnvr SLI modeli var elimde zaten ama sizce bu daha performanslı olur mu neden bunu alıyorsun diyeceksiniz omzum koptu günde 5,5 kg taşımaktan.

Yeni konular

Geri
Yukarı