R7 4800H vs i5 10300H sistem

Bütçe
9500 lira maksimum

omertgulseven

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf FX506LU İşlemci: Intel i5 10300H Ram: 32GB (16+16) DDR 4 3200MHz Kingston KVR32S22D8/16
Depolama: 1 TB WD Hdd, 256 GB Seagate SSD M.2, 1 TB Samsung VNAND SSD 980 NVMe Ekran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 1660Ti 6 GB
Meslek
IT Saha Destek
Arkadaşlar mühendislikte ve oyun oynarken işimi görebilecek bir laptop bakıyorum. AutoCAD, SolidWorks vb. renderlı işlerde, yazılım kodlama konularında da işimi görecek bir cihaz olmalı. Bu işlerde yarayacak bir cihaz oyun oynatırken de pek sorun çıkarmaz diye düşünüyorum. Lenovo Max 16 GB RAM kapasitesine sahipken ASUS'un cihazı 32 GB'a kadar desteklediğini öğrenmiştim onu da belirtmek isterim. RAM artırma ihtiyacım olmazsa Lenovo gayet iyi bence ama RAM artırmaya ihtiyaç olursa o zaman biraz sorun olacak. Bir taraftan da GTX 1660 Ti gözden çıkarmakta zor gibi. Bu arada alternatif model önerileriniz varsa paylaşabilirsiniz onları da incelerim ama 9500 TL geçmezse iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için Asus tuf olan model, Yüksek işlem gücü gerektiren programlar kullanacaksanız 4800H bulunan laptop'ı alın. 32'ye kadar çıkacaksan orası ayrı, 10300H ne kadar iyi performans verir pek bir fikrim yok 4/8 mobil işlemeci sonuçta. Onun dışında Lenovo'yu yükseltemiyorsan illa RAM yükseltmesi yapabilirim dersen tek seçenek Asus tuf kalıyor.

İkisi de işinizi görür, şahsi tavsiyem Ideapad olur. 4800h çok iyi bir işlemci. Asus 8GB ve ücretli yükseltme yapıyorlar. Siz evde kendiniz yaparsanız garanti dışı kalıyor. Yine de 1660ti için alınır diyebiliriz fakat ben, şahsen ben(!) almam.

Ek olarak "up to 16GB" ibaresi satışa çıkarılacak modellerin sınırını gösteriyor. Anakartın kaç GB'a kadar desteklediğini değil. Araştırmak lazım.

Son düzenleme:
ASUS TUF hem servis berbat hem ısınma sorunlu bir model.

Oyun performansı olarak 1660 Ti gözle görülür şekilde önde. Şahsen IdeaPad alırdım.

İkisi de işinizi görür, şahsi tavsiyem Ideapad olur. 4800h çok iyi bir işlemci. Asus 8GB ve ücretli yükseltme yapıyorlar. Siz evde kendiniz yaparsanız garanti dışı kalıyor. Yine de 1660ti için alınır diyebiliriz fakat benn, şahsen ben(!) almam.

Ek olarak "up to 16GB" ibaresi satışa çıkarılacak modellerin sınırını gösteriyor. Anakartın kaç GB'a kadar desteklediğini değil. Araştırmak lazım.
ASUS TUF modellerde evde kendin upgrade etmeye kalkarsan cihaza zarar vermediğin sürece garanti dışı kalmıyor, yanlış bilgi. Çok komiksin; daha konu hakkında hiçbir fikrin olmadan biliyormuşsun gibi konuşuyorsun. Adına utandım.

ASUS TUF modellerde evde kendin upgrade etmeye kalkarsan cihaza zarar vermediğin sürece garanti dışı kalmıyor, yanlış bilgi. Çok komiksin; daha konu hakkında hiçbir fikrin olmadan biliyormuşsun gibi konuşuyorsun. Adına utandım.
Upgrade işleminde garanti dışında kalmaması önemli bir konu açıkçası ama cihaza zarar verilmediği sürece bir şey olmaz diye düşünüyorum bende.

Geri
Yukarı