i5 1035G Dizüstü bilgisayara SSD nasıl takılır?

Gordrhain

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Palyaço
Arkadaşla öncelikle merhaba.
Yaptığım birkaç araştırma sonucu SSD'lerin HDD'lerden daha hızlı olduğunu öğrendim. Laptopumada SSD taktırmak istiyorum. SSD yuvası gibi bir şey var mı varsa olup olmadığını nasıl anlarım? Ne kadara MÂL olur? Sisteme zarar verebilir mi?
Lazım mı bilmiyorum ama sistem gereksinimlerini yazıyorum.
- Windows 10.
- 6 çekirdekli i5 1035G.
- 8+8 GB RAM DDR4.
- MX130 4 GB VRAM.
Cevap yazan ve yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler ☺

HDD'yi sökerek onun olduğu yere SATA SSD takabilirsiniz. Anakartın M.2 desteği varsa M.2 SSD'de takabilirsiniz. Ek olarak DVD sürücüsünü sökerek de SATA SSD takabilirsiniz.
SSD takmak hiçbir zarara sebep olmaz. Alacağınız marka, model ve kapasiteye göre maliyet değişkenlik gösterecektir. SATA SSD daha uygun bir çözüm olabilir. PC'nin tam marka modelini ve bütçeyi paylaşırsanız nokta atışı öneri de bulunabiliriz.

Arkadaşla öncelikle merhaba.
Yaptığım birkaç araştırma sonucu SSD'lerin HDD'lerden daha hızlı olduğunu öğrendim. Laptopumada SSD taktırmak istiyorum. SSD yuvası gibi bir şey var mı varsa olup olmadığını nasıl anlarım? Ne kadara MÂL olur? Sisteme zarar verebilir mi?
Lazım mı bilmiyorum ama sistem gereksinimlerini yazıyorum.
- Windows 10.
- 6 çekirdekli i5 1035G.
- 8+8 GB RAM DDR4.
- MX130 4 GB VRAM.
Cevap yazan ve yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler ☺
Laptoplarda HDD yerine doğrudan SATA SSD takılabilir.

Cihazda M2 yuvası varsa oraya da M2 SSD takılabilir.

Maliyet alacağın SSD tutarı kadardır. Bir de kendin takamazsan bilgisayarcıya para vermen gerekecek. Sistem için bir zararı olmaz.

HDD'yi sökerek onun olduğu yere SATA SSD takabilirsiniz. Anakartın M.2 desteği varsa M.2 SSD'de takabilirsiniz. Ek olarak DVD sürücüsünü sökerek de SATA SSD takabilirsiniz.
SSD takmak hiçbir zarara sebep olmaz. Alacağınız marka, model ve kapasiteye göre maliyet değişkenlik gösterecektir. SATA SSD daha uygun bir çözüm olabilir. PC'nin tam marka modelini ve bütçeyi paylaşırsanız nokta atışı öneri de bulunabiliriz.
Laptobum, HP Pavilion Laptop 15-cs3xxx
64 bit işletim sistemi
Henüz bütçe belirlemedim ama bana en az 256GB SSD Gerekebilir. Ama muhtemelen Bütçem 600-700 gibi birşey olur. Yetmiyorsa belli bir miktar daha arttırabilirim. ( SSD Fiyatlarını hiç bilmediğim için)

Laptopum, HP Pavilion Laptop 15-CS3xxx
64 Bit işletim sistemi
Henüz bütçe belirlemedim ama bana en az 256 GB SSD Gerekebilir. Ama muhtemelen Bütçem 600-700 gibi bir şey olur. Yetmiyorsa belli bir miktar daha arttırabilirim. ( SSD Fiyatlarını hiç bilmediğim için)
240-250GB SSD için 250-300TL yeterli olacaktır. 500-550TL bandına da 480-500GB modeller var.

Geri
Yukarı