i5 1035G1 0.19GHz'e düşüyor

Swaglikeohio

Hectopat
Arkadaşlar, selam. Bu sabah Windows 10 20H2 bilgisayarım güncelleme yaptı ve güncellemeden sonra işlemcim canı istediği zaman hızını düşürüyor. Ayrıca düşürdüğü hız da öyle az bir şey değil. 2 GHz sabit kullanıyordum birdenbire 0.19 GHz'e falan düşürüyor. Bilgisayar kullanılmaz hale geliyor. QucikCPU ile gittim tüm her şeyi %100'e çektim fakat yine de olmadı. Bilgisayar özelliklerim:

i5 1035G1 (undervolt)
GeForce MX110 (overclock)
8 GB 2667MHz RAM
256 GB SSD

Not: İşlemci thermal throttle girmiyor.
Not 2: Undervoltu kapattım yine de düzelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç planından yüksek performansı seçin.
1626160505788.png

Deli gibi drop yiyorum hala.
Bu işlemi yapın ardından prize bağlayıp öyle kullanın.
Her zaman prizde kullanıyorum.

Throttlestop deneyebilirsiniz (undervoltu da oradan yapıyor olabilirsiniz), Speed Shift'i aktive edip sonundaki sayıyı 0 yaparsanız boşta bile en yüksek hızda çalışmaya başlar (ağır yükte W veya termal yetersizlikten dolayı yine de örneğin 2 GHz'a düşebilir).

1626160638566.png

Eki Görüntüle 1105643
Deli gibi drop yiyorum hala.

Her zaman prizde kullanıyorum.
1626160867508.png

Oyun o kadar kastı ki çöktü direk.
Ne zamanlarda oluyor bu durum?
Oyun oynarken mi?

İşlemcinizin sıcaklığı ne durumda?
Oyun oynarken, masaüstünde iken, opera'da arama yaparken. Sürekli oluyor bu.

İşlemcim 15 dakika boyunca CS:GO oynadıktan sonra maksimum 78 dereceyi görmüş.
Throttlestop deneyebilirsiniz (undervoltu da oradan yapıyor olabilirsiniz), Speed Shift'i aktive edip sonundaki sayıyı 0 yaparsanız boşta bile en yüksek hızda çalışmaya başlar (ağır yükte W veya termal yetersizlikten dolayı yine de örneğin 2 GHz'a düşebilir).

Eki Görüntüle 1105647
1626160963187.png

Mr. Stark i dont feel so good.

Gerçekten neden böyle oldu? Uzun zamandır kullanıyorum programı böyle saçma salak bir şey oldu. (Düzeldi şimdi dediğinizi yapıyorum.)
1626160867508.png

Oyun o kadar kastı ki çöktü direk.

Oyun oynarken, masaüstünde iken, opera'da arama yaparken. Sürekli oluyor bu.

İşlemcim 15 dakika boyunca CS:GO oynadıktan sonra maksimum 78 dereceyi görmüş.

1626160963187.png

Mr. Stark i dont feel so good.

Gerçekten neden böyle oldu? Uzun zamandır kullanıyorum programı böyle saçma salak bir şey oldu. (Düzeldi şimdi dediğinizi yapıyorum.)
Güncelleme : Düzelmedi.
1626161439095.png

Resmen dalga geçiyor ya benimle. Şuna bak.
Güncelleme yaptıktan sonra böyle oldu ise, ben bu güncellemeleri nasıl geriye alabilirim?

Son düzenleme:
Güncelleme yaptıktan sonra böyle oldu ise, ben bu güncellemeleri nasıl geriye alabilirim?
Restore Point çektiyseniz bir ara, o işe yarayabilir. Veya Settings > Recovery kısmında update geri çekme seçeneği olup olmadığına bakabilirsiniz (büyük güncelleme ise genelde bu seçenek çıkıyor, geçen günlerde küçük güncelleme yapmıştım ve bu seçenek çıkmamıştı).

Aklıma Intel'in driverlarını tekrar kurmak veya Windows'u formatlamak dışında bir şey gelmiyor 😞 Bir de Throttlestop'ta watt değeri (TPL sayfası) çok düşükse ondan da kaynaklanabilir ama bu ancak kendiniz önceden değiştirdiyseniz olur. Bu da pek olası bir ihtimal görünmüyor.

Restore Point çektiyseniz bir ara, o işe yarayabilir. Veya Settings > Recovery kısmında update geri çekme seçeneği olup olmadığına bakabilirsiniz (büyük güncelleme ise genelde bu seçenek çıkıyor, geçen günlerde küçük güncelleme yapmıştım ve bu seçenek çıkmamıştı).

Aklıma Intel'in driverlarını tekrar kurmak veya Windows'u formatlamak dışında bir şey gelmiyor 😞 Bir de Throttlestop'ta watt değeri (TPL sayfası) çok düşükse ondan da kaynaklanabilir ama bu ancak kendiniz önceden değiştirdiyseniz olur. Bu da pek olası bir ihtimal görünmüyor.
TPL kısmı diyince hemen jeton düştü. İşlemci kafasına göre "abi bana yeterli güç gelmiyor hü" diyip gücünü kısıyor. Zaten POWER limiti yazıyor. Bilgisayarı bi yeniden başlatayım düzelir umarım. Cici windows. Çok seviyorum seni. Kafana tava ile giresim geliyor bazen ama geri yükleme yeri yapman çok hoş bir şey windows. Şaka bir yana, yeniden başlatayım eğer düzelmez ise 6 ay önce geri yükleme noktası oluşturmuştum ona bi geri dönerim.

Arkadaşlar, selam. Bu sabah Windows 10 20H2 bilgisayarım güncelleme yaptı ve güncellemeden sonra işlemcim canı istediği zaman hızını düşürüyor. Ayrıca düşürdüğü hız da öyle az bir şey değil. 2 GHz sabit kullanıyordum birdenbire 0.19 GHz'e falan düşürüyor. Bilgisayar kullanılmaz hale geliyor. QucikCPU ile gittim tüm her şeyi %100'e çektim fakat yine de olmadı. Bilgisayar özelliklerim:

i5 1035G1 (undervolt)
GeForce MX110 (overclock)
8 GB 2667MHz RAM
256 GB SSD

Not: İşlemci thermal throttle girmiyor.
Not 2: Undervoltu kapattım yine de düzelmedi.
ThrottleStop üzerinden Ana Ekrandaki BD PROCHOT tikini kaldırın. Muhtemelen sorununuz çözülecektir.

Geri
Yukarı