i5 1035G1 işlemci oyuna girdikten sonra 1 GHz'e sabitleniyor

doguzkaan

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Lefinat
Daha fazla  
Meslek
Grafiker
Oyuna girdiğimde GHz 1'e sabitleniyor ve çıktığımda da bir süre böyle kalmaya devam ediyor. İşlemcimin internetteki testlere baktığımda 2-3 kat daha fazla FPS aldığını gördüm. Laptop'u yeniden başlattığımda da tekrardan normal haline geri dönüyor. İşlemcimim base hızı 1 GHz ama maksimumu 3.6. güç ayarlarından yüksek performansa ayarladım, buradan Driver'leri indirdim.

Oyuna girdiğimde GHz 1'e sabitleniyor ve çıktığımda da bir süre böyle kalmaya devam ediyor. İşlemcimin internetteki testlere baktığımda 2-3 kat daha fazla FPS aldığını gördüm. Laptop'u yeniden başlattığımda da tekrardan normal haline geri dönüyor. İşlemcimim base hızı 1 GHz ama maksimumu 3.6. güç ayarlarından yüksek performansa ayarladım, buradan Driver'leri indirdim.

Laptop mu? Laptop ise bataryasız mı kullanıyorsunuz bir arkadaş daha forumda bundan şikayetçiydi prizden fişi çekip takmış düzelmiş meğersem yeteri kadar güç vermiyormuş.

Pilde çalıştığından kaynaklı olabilir veya ısınma sorunu yaşıyorsunuzdur.
Ek olarak bios ayarlarını sıfırlayıp & güç seçeneklerini gözden geçirmekte fayda var.

Laptop mu? Laptop ise bataryasız mı kullanıyorsunuz bir arkadaş daha forumda bundan şikayetçiydi prizden fişi çekip takmış düzelmiş meğersem yeteri kadar güç vermiyormuş.
Maalesef olmadı hocam.
SORUN ÇÖZÜLDÜ BU VİDEOYU İZLEYEREK SİZ DE ÇÖZEBİLİRSİNİZ
Ama bende ekran kartına ters tepki yaptı galiba, şimdi onu çözeceğim inşallah.

Son düzenleme:
Bende HP marka aynı işlemcili PC yeni aldım. Soğutucu da kullanıyorum programdan sadece disable turbo tikini kaldırdım oyundaki performansım düzeldi fakat, PC 10 dk olmadan 85 dereceyi görüyor ve direk işlemci kendini korumak için 0.2 ghz ye kadar indiriyor gücünü.Voltaj işlemini yapmadım açıkçası biraz korkuyorum. Siz kaç dereceyi görüyorsunuz bir de kayıtlı ayarlarınızı paylaşabilir misiniz programdaki. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı