İşlemci frekansı 0.79 GHz'e sabitleniyor

Dediklerini yaptım bayağı bir değişiklik oldu ama ufak ufak düşüşler oluyor sanırım ısındığı için bilgisayara format atsam eski halini alır mı?

Format atma değil de undervolt yapabilirsin ve yukarıda attıgım fotografta sol altta frekans değerleriniz var atıyorum 37'dir onu 25'e cekebilirsin ısınmaz o zaman.
Orada üstte profiller var performans Game falan Game olana gelip frekansları 25 20 civarına cekin butun cekirdekleri oyuna gireceginiz zaman Game moduna alırsınız.
normal kullanımda frekansın iniş cıkış yapması gayet normal onu sıkıntı yapma oyunda takılma felan yapıyorsa ısındığından frekans düşürüyordur ondan yapabilir donma

ThrottleStop kullandım. Önceden çok ısınıyordu ısınma sorununu çözmek için işlemcinin turbosunu kapatıp 2.6'ya sabitliyordum. Bir de undervolt yapıyordum.

ThrottleStop ne yazık ki loglarını silseniz bile etki bırakabiliyor. Programı indirip açmaktan ziyade Windows sıfırlamanızı öneririm. İyi akşamlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim bahsettiği programı indir dediği ayarı yap ve sonuca ulaş.Bende de aynı problem vardı ve bu şekilde çözdüm

Yeni konular

Geri
Yukarı