i5 1035G1 Throttle stop ayarları nasıl olmalı?

Kubilay Koksal

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim oyuna girince 1.6GHz'lerde sürünüyor ve oyun performansımı aşırı etkiliyor. ThrottleStop yükledim fakat yine sonuç aynı en azından 2.7 GHz'lere falan çıkartmak için ne yapmalıyım nasıl ayar yapmam gerekir? Fıvr sekmesi kilitli ama yine de fotoğrafını atayım dedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    80,6 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG2.PNG
    64,1 KB · Görüntüleme: 14
  • Ekran Alıntısı.PNG3.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG3.PNG
    257,3 KB · Görüntüleme: 16
Arkadaşlar işlemcim oyuna girince 1.6GHz'lerde sürünüyor ve oyun performansımı aşırı etkiliyor. ThrottleStop yükledim fakat yine sonuç aynı en azından 2.7 GHz'lere falan çıkartmak için ne yapmalıyım nasıl ayar yapmam gerekir? Fıvr sekmesi kilitli ama yine de fotoğrafını atayım dedim.
Aynı işlemcili laptoba sahiptim. Assassin's Creed Origins oyununda yoğun işlemci kullanımından ötürü FPS yerleri öpüyordu. Disable Turbo işaretleyince 1.0'a sabitlemiștim. Bu sayede AC Origin'i bitirebilmiștim. Belki bu bilgi işinize yarayabilir.

Aynı işlemcili laptopa sahiptim. Assassin's Creed Origins oyununda yoğun işlemci kullanımından ötürü FPS yerleri öpüyordu. Disable Turbo işaretleyince 1.0'a sabitlemiștim. Bu sayede AC Origin'i bitirebilmiștim. Belki bu bilgi işinize yarayabilir.

Kanka disable Turbo'yu açınca FPS yerleri öpüyor 70 FPS alıyorsam 30'lara düşüyor hiç oynanmıyor oyun.

Dostum öncelikle tpl ekranındaki Speed Shift ayarının tikini işaretle ve hiçbir şeye ellemeden kaydet mavi ekran almazsan yaz.

Aynı işlemcili laptopa sahiptim. Assassin's Creed Origins oyununda yoğun işlemci kullanımından ötürü FPS yerleri öpüyordu. Disable Turbo işaretleyince 1.0'a sabitlemiștim. Bu sayede AC Origin'i bitirebilmiștim. Belki bu bilgi işinize yarayabilir.

Turbo kapamak büyük bir hata dostum.

Turbo kapamak büyük bir hata dostum.
Üstteki kısımda belirttiğim gibi Assassin's Creed Origins'te yaşadığım bir durumdu bu. Oyun aşırı aşırı işlemci kullanmaya çalıştığı için normalde hiçbir oyunda fps drop problemi yaşamazken bu oyunda yaşamıştım. Sorunum düşük FPS değil, fps drop olduğu için bende o oyuna girerken Disable Turbo seçeneğini aktif ediyordum. Benim sorunumu çözüyordu. Belki konu sahibininde bu tarz bir problemi olabilir diye düşündüğüm için kendi sorun çözümümü anlattım.

Merhaba benim de işlemcim aynı Dying Light oynarken aşırı ısınma oluyor ve işlemci kendini korumaya alıyor disable Turbo yaptığımdada FPS çok düşüyor siz bunun bir çözümünü bulabildiniz mi? Yoksa laptop soğutucu almak şart mı oldu artık?

Sizde laptop soğutucusu kullanıyor musunuz?

Merhaba benim de işlemcim aynı Dying Light oynarken aşırı ısınma oluyor ve işlemci kendini korumaya alıyor disable Turbo yaptığımdada FPS çok düşüyor siz bunun bir çözümünü bulabildiniz mi? Yoksa laptop soğutucu almak şart mı oldu artık?

Sizde laptop soğutucusu kullanıyor musunuz?
Merhaba. Dying Light'ı bende oynamıştım. (Çok güzel bir oyun, bitirmenizi şiddetle tavsiye ederim.)
Dying Light'ta fps drop problemi veya düşük FPS problemi yaşamamıștım. Soğutucu hiç kullanmadım. Fps drop sorununu yalnızca AC ORIGINS'te yaşadığım için pek önemsememiștim. Eğer tüm ayarları kısıp (çözünürlük hariç) disable turbo yaparsanız belki etkisi olabilir. Soğutucu kullanmadığım için pek bir yorum yapamıyorum maalesef. Zaten iş birazda oyun optimizasyonunda bitiyor diye düşünüyorum. RDR2'yi sorunsuzca oynatan sistemle AC Origins'te saçma fps droplarla karşılaşmak bayağı sinir bozucuydu.

Yeni konular

Geri
Yukarı