Çözüldü MX330 laptop düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FIFFLAREN

Kilopat
1024x768 çözünürlükte130 FPS akıcı bir şekilde oynadığım Valorant 20-30 FPS'lere kadar düşmeye başladı. LoL'de 180 200FPS görüyordum. Fightlarda 80 90 oluyordu en fazla. Şimdi 30'a kadar düşüyor.

Intel i5-1035G1
8 GB RAM
256SSD.

Çözüm
Cihazın termal macun yenilemesi ve tozdan arındırılmasını öneririm. Ben sıcaklık kaynaklı hararet sorunu olduğunu düşünüyorum.
Abi evet sanırım sıcaklıktan. Bir soğutucu alıp denedim bugün, FPS'te ciddi artış gördüm. 18-20'lerden 70-90'a fırladı. Ama droplu tabi sabit değil.
efadded6-08de-4e69-ad63-2419dcdc181b.jpg

Akçay'ın hemen çıkışında çektim fotoğrafı. Maksimum 20 FPS alıyorum. Ekran kartı sürücüsü güncel DDU ile kaldırıp kurdum. Pil gücü performansta, Nvidia ayarları performansta. Oyun MX 330 ile çalışıyor.

Oyun ayarları: 1366X768 Low-Med settings.

İ5 1035G1
8GB RAM
MX 330

MX ekran kartından ne bekliyorsun Office bilgisayarları için harici ekran kartıda var demek için konuşmuş bir kart fazla bir şey beklemeyin ayrıca Skyrim'in optimizasyonu çok iyi değil.

Eki Görüntüle 1220508
Akçay'ın hemen çıkışında çektim fotoğrafı. Maksimum 20 FPS alıyorum. Ekran kartı sürücüsü güncel DDU ile kaldırıp kurdum. Pil gücü performansta, NVIDIA ayarları performansta. Oyun MX 330 ile çalışıyor.

Oyun ayarları: 1366x768 Low-Med settings.

i5 1035G1
8 GB RAM
MX 330

Ben Skyrim SE'de R5 M330 ile Low ayarlarda 30-35 FPS alıyorum. Sizde kesin bir problem var. MX 330 o oyunda en az 50-60 vermeli o ayarlada. Bence MX330 ile çalışıyor demişsiniz ama acaba onla çalışmıyor olabilir mi ayarlı olsa bile? MSI Afterburner'da GPU2 çalışıyor mu? ya da oyunu aşağı alıp Görev Yöneticisi'nden 2. ekran kartı kullanımına bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam GeForce Experience indirip ayarları optimize edin. Sorununuzu çözecektir.
Kurulu ve optimize durumda.
Ben Skyrim SE'de R5 M330 ile Low ayarlarda 30-35 FPS alıyorum. Sizde kesin bir problem var. MX 330 o oyunda en az 50-60 vermeli o ayarlada. Bence MX330 ile çalışıyor demişsiniz ama acaba onla çalışmıyor olabilir mi ayarlı olsa bile? MSI Afterburner'da GPU2 çalışıyor mu? ya da oyunu aşağı alıp Görev Yöneticisi'nden 2. ekran kartı kullanımına bakabilirsiniz.
Sağ alttan görebiliyorum MX 330 ile çalıştığını. Skyrim'i gösteriyor. Geçiş de yaptım zaten panelden.
MX ekran kartından ne bekliyorsun Office bilgisayarları için harici ekran kartıda var demek için konuşmuş bir kart fazla bir şey beklemeyin ayrıca Skyrim'in optimizasyonu çok iyi değil.
MX 330 GT 1030 dengi bir karttır. R7 240 ekran kartım ile bunun 2-3 kat fazlasını alıyorum.

MX330 ekran kartı ve i5 1035G1 işlemciye sahip bir laptopum var. Neredeyse hemen hemen her oyunda 10-15 FPS alıyorum. Şimdi sorum şu; laptopun şarj aletinde bir sorun olabilir mi? Ve bu yüzden yeterli gücü alamadığı için FPS yükselmiyor olabilir mi? (pil dolumunda herhangi bir sorun yok) veya ekran kartı yuvasıyla alakalı bir sorun mudur? Çünkü denemediğim yöntem kalmadı artık. Her şey performansta, ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp sitesinden düzgün bir şekilde defalarca kez kurdum, BIOS güncel, bilgisayarda virüs de yok, FPS kısıtlama da kapalı. Acer'ın global sayfasıyla canlı destekten de konuştum, söylediklerini de yaptım ama nafile. Eğer dediğim şeyler olabiliyorsa laptoplarda servise yollayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı