i5 10400 ani FPS düşmeleri

Fatal11Prime

Picopat
Arkadaşlar merhaba. İşlemcim i5 10400 Simdi Turbo mode acmadigimda bosta 35-40 yukte maks 68 civarı ama oyunda zorlanıyor. Bu sefer ani FPS dusuleri oluyor. Turbo mode açtığım vakit duzeliyor, ama islemci 75-85 derece arasi calisiyor. Bu islemciyi kullanan varsa sizde de öyle mi?
Ekran kartım RX 5700XT.
RAM 16 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. İşlemcim i5 10400 Simdi Turbo mode acmadigimda bosta 35-40 yukte maks 68 civarı ama oyunda zorlanıyor. Bu sefer ani FPS dusuleri oluyor. Turbo mode açtığım vakit duzeliyor, ama islemci 75-85 derece arasi calisiyor. Bu islemciyi kullanan varsa sizde de öyle mi?
Ekran kartım RX 5700XT.
RAM 16 GB.

Dostum ekran kartın çok güçlü bir kart.
O karti beslemek için işlemciyi kisitlamamalisin.
Mecbur açık kalacak.
Kasa modelin ne peki?

Kasam Thermaltake view 27.
PSU 600W.
İşlemci stok fanla.
Şimdi 90 dereceleri vurması normal değil bence arkadaşlar bu dereceleri gören var mı 10400 kullanıp Turbo modda tamam stok fan ama zaten Turbo mode açık gelmişti öyle olsa stok fanla kullanmayın demeleri lazımdı anlayamadım bir türlü.

Kasam Thermaltake view 27.
PSU 600W.
İşlemci stok fanla.
Şimdi 90 dereceleri vurması normal değil bence arkadaşlar bu dereceleri gören var mı 10400 kullanıp Turbo modda tamam stok fan ama zaten Turbo mode açık gelmişti öyle olsa stok fanla kullanmayın demeleri lazımdı anlayamadım bir türlü.

O kasayla çok normal dostum.
Dediklerimi uygularsan sorun çözülür.
1)Oynadığın oyunun grafik ayarlarini en yükseğe al.
2)Kasan firin gibi mübarek. Kasanin yan kapagi açık bir şekilde oyna.
Dediklerimi yapıp yanıt verir misin?
@Fatal11Prime ee?

Son düzenleme:
O kasayla çok normal dostum.
Dediklerimi uygularsan sorun çözülür.
1)Oynadığın oyunun grafik ayarlarini en yükseğe al.
2)Kasan firin gibi mübarek. Kasanin yan kapagi açık bir şekilde oyna.
Dediklerimi yapıp yanıt verir misin?
@Fatal11Prime ee?

Yok kardeşim bu sadece kasalık bir problem değil işlemcide ani sıcaklık artışı oluyor kasadan olabilir dediğin gibi ama onun için bir süre sonra yükselmesi gerekirdi benimki direk çıkıyor.

Yok kardeşim bu sadece kasalık bir problem değil işlemcide ani sıcaklık artışı oluyor kasadan olabilir dediğin gibi ama onun için bir süre sonra yükselmesi gerekirdi benimki direk çıkıyor.

Çok bilmiş tavrını bırakıp dediklerimi yapar mısın?
Fırın gibi kasan var.
Madem çok biliyorsun neden konu açıyorsun?

Çok bilmiş tavrını bırakıp dediklerimi yapar mısın?
Fırın gibi kasan var.
Madem çok biliyorsun neden konu açıyorsun?

Bilmişlik yapan sensin kardeşim ezber yorum yapıyorsun burada yanlış anlamada. Kasa fırın gibi değil gayet iyi ayrıca fanda taktım hava akışını düzenlemek için analartım 28 derece stabil kasa icinde ekran kartıda maks 65 falan yükte tek sorun işlemcide.

Az önce Intel ekibiyle görüştüm canlı yazışmadan normal olmadığını saptadık değişim sürecini başlatıcak'lar normalde 40-50 derece civarı olmalıymış işleme göre . Bu işlemcide sorunu olan arkadaşlar varsa onlarda iletişim kursunlar Intel'le. Yanlış anlama senin fikrinde doğru ben sana bir şey demek istemedim ama benim işlemcim de direk bir sıkıntı varmış.

Geri
Yukarı