i5-10400 RTX 2060 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Berker7

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
KİNGSTON 500GB SSD + 2TB HARDDİSK
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 2060
Anakart
B460M-A PRO (MS-7C88)
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i5-10400 CPU @ 2.90GHz (12 CPUs)
Herkese iyi günler. Bilgisayarımın özellikleri yüksek olmasına rağmen neredeyse her oyunda drop yemeye başladım. Eskiden çoğu oyunda Ultra ayarlarda 100 üstü FPS almama rağmen şu an aynı oyunlarda ayarları düşürmeme rağmen 60 FPS'i bile zar zor görebiliyorum. Bazı zamanlarda ise oyunun ortasında bilgisayar aniden donuyor ve hoparlörden tiz bir ses çıkıyor. 1-2 aydır bilgisayar bu durumda, işlemci ve ekran kartında ısınma sorunu yok. Donanımda gözlü görülür bir sorun yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Herkese iyi günler. Bilgisayarımın özellikleri yüksek olmasına rağmen neredeyse her oyunda drop yemeye başladım. Eskiden çoğu oyunda Ultra ayarlarda 100 üstü FPS almama rağmen şu an aynı oyunlarda ayarları düşürmeme rağmen 60 FPS'i bile zar zor görebiliyorum. Bazı zamanlarda ise oyunun ortasında bilgisayar aniden donuyor ve hoparlörden tiz bir ses çıkıyor. 1-2 aydır bilgisayar bu durumda, işlemci ve ekran kartında ısınma sorunu yok. Donanımda gözlü görülür bir sorun yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Sıcaklık değerlerinizi atar mısınız?Termal macunu yenilediniz mi?

Sıcaklık değerleri ne durumda?

Sıcaklık değerleri ne durumda?
Yaklaşık 30 dk cyberpunk 2077 oynadım ultra ayarlarda 78-80 derece civarındaydı sıcaklıklar.

Cs' de ultra ayarlarda cpu-gpu kullanım değerleri böyle darboğaz sıkınıtısı mı var acaba?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-02-14 at 13.19.36.jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-14 at 13.19.36.jpeg
    98,6 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı