RTX 2060 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

onuralp0

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 2060 1tb m.2 ssd b450m k ıı 16 gb 3200 mhz ram 165 hz va panel monitör R5 1600AF
Arkadaşlar RTX 2060 ekran kartım var, işlemcim R5 1600 AF ama PUBG de video testlerindeki FPS'i alamıyorum. Hatta yüksek ayarlarda evin içine girdiğimde 60FPS altına düşüyor. Neden kaynaklı, ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik ayarlarınız ne durumda? V-Sync açık mı?

Arkadaşlar oyunlarda almam gereken FPS'yi alamıyorum, mesela PUBG'de yüksek ayarlarda evin içine girdiğimde 60 FPS altına düşüyor. Spider-Man Remastered'da 60 FPS altına düştüğü de oluyor %99. FPS'im de çok düşük, FurMark'tan ekran kartına baktığımda değerler gayet normal.

Bir şeyler ters ama anlayamadım. Görselde göründüğü gibi Forza'da yüksek ayarlarda 105 FPS'den daha fazlasını almam gerekiyor, alamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Ekran görüntüsü 2023-11-16 192333.png

Sistem:
Ekran kartı: RTX 2060
İşlemci: R5 2600
RAM: 2400 MHz 16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar oyunlarda almam gereken FPS'yi alamıyorum, mesela PUBG'de yüksek ayarlarda evin içine girdiğimde 60 FPS altına düşüyor. Spider-Man Remastered'da 60 FPS altına düştüğü de oluyor %99. FPS'im de çok düşük, FurMark'tan ekran kartına baktığımda değerler gayet normal.

Bir şeyler ters ama anlayamadım. Görselde göründüğü gibi Forza'da yüksek ayarlarda 105 FPS'den daha fazlasını almam gerekiyor, alamıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 2018346

Sistem:
Ekran kartı: RTX 2060
İşlemci: R5 2600
RAM: 2400 MHz 16 GB RAM
Oyunlar için normal hocam yüksek ayarlarda PUBG özellikle baya kasar.

16GB ram tek kanal mı çift kanal mı ? Ben de tek kanal 16GB ram kullanıyordum. Ağır oyunlarda RTX 3060 ile yer yer 60 FPS'in altına düşüyordum. 16 GB daha ekleyip çift kanal yaptıktan sonra oyunlarda 25-30 FPS performans artışı meydana geldi.

Ayrıca CPU'nuz da zayıf RTX 2060'ı tam olarak besleyebilecek kapasitede değil.

16 GB RAM tek kanal mı çift kanal mı? Ben de tek kanal 16 GB RAM kullanıyordum. Ağır oyunlarda RTX 3060 ile yer yer 60 FPS'in altına düşüyordum. 16 GB daha ekleyip çift kanal yaptıktan sonra oyunlarda 25-30 FPS performans artışı meydana geldi.

Dostum bende şu an RX6600 kullanıyorum tek kanal 16 var cidden o kadar fark ettiriyor mu? Çift kanal olmasının APU sistemlerde fark ettirdiğini biliyordumda ekran kartlı olanlarda bu kadar beklemiyordum.

Dostum bende şu an RX6600 kullanıyorum tek kanal 16 var cidden o kadar fark ettiriyor mu? Çift kanal olmasının APU sistemlerde fark ettirdiğini biliyordumda ekran kartlı olanlarda bu kadar beklemiyordum.
Performansı ciddi manada arttırıyor kimi oyunlarda 15-20 FPS kimi oyunlarda ise 30-35 FPS'lere varan performans artışı yaşadım. Mesela CPU darboğazından kaynaklı olduğunu düşündüğüm Spider Man, Mafia Remake, Baldurs Gate 3 ve daha birçok oyunda 45-50 FPS'lere düşen performans değerleri ortalama 75-80 FPS'lere fırladı. Çift kanal olmazsa olmaz kesinlikle.

Youtube'da da birçok test videosu mevcut. Fark gerçekten muazzam. Saki ekran kartını yükseltmişçesine bir performans artışı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
16 GB RAM tek kanal mı çift kanal mı? Ben de tek kanal 16 GB RAM kullanıyordum. Ağır oyunlarda RTX 3060 ile yer yer 60 FPS'in altına düşüyordum. 16 GB daha ekleyip çift kanal yaptıktan sonra oyunlarda 25-30 FPS performans artışı meydana geldi.

Çift kanal ama 2400 de calısıyor normal de 3200 RAM'ın bir tanesi Fury HyperX bir tanesi de Fury Beast CPU Z de de 2x64 yazıyor Dual channel anlamına gelmiyor mu?

Performansı ciddi manada arttırıyor kimi oyunlarda 15-20 FPS kimi oyunlarda ise 30-35 FPS'lere varan performans artışı yaşadım. Mesela CPU darboğazından kaynaklı olduğunu düşündüğüm Spider-Man, Mafia Remake, Baldur's Gate 3 ve daha birçok oyunda 45-50 FPS'lere düşen performans değerleri ortalama 75-80 FPS'lere fırladı. Çift kanal olmazsa olmaz kesinlikle.

YouTube'da da birçok test videosu mevcut. Fark gerçekten muazzam. Saki ekran kartını yükseltmişçesine bir performans artışı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Spider-Man'da da ara ara düşüşler yasıyorum belki darboğazdandır işlemciyi 3600 yapmayı düşünüyorum

Geri
Yukarı