RTX 2060 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

Çift kanal ama 2400 de calısıyor normal de 3200 RAM'ın bir tanesi Fury HyperX bir tanesi de Fury Beast CPU Z de de 2x64 yazıyor Dual channel anlamına gelmiyor mu?

Spider-Man'da da ara ara düşüşler yasıyorum belki darboğazdandır işlemciyi 3600 yapmayı düşünüyorum
CPU-Z'de Memory sekmesine gelin sağ üst kısımda channel bölmesi var. Orada ''Single'' ibaresi varsa tek kanal ''Dual'' yazıyorsa çift kanal çalışıyor demektir.

CPU-Z'de Memory sekmesine gelin sağ üst kısımda channel bölmesi var. Orada "Single" ibaresi varsa tek kanal "Dual" yazıyorsa çift kanal çalışıyor demektir.

Dual da yok dayı yok bir sorun var böylesine düşük FPS'ler de gezmem hiç normal değil en son da format atacağım ( ya da RAM'lardan dolayı 3200 MHz ama 2400 de calısıyor)

Dual da yok dayı yok bir sorun var böylesine düşük FPS'ler de gezmem hiç normal değil en son da format atacağım ( ya da RAM'lardan dolayı 3200 MHz ama 2400 de calısıyor)
Anakart bios ayarlarından XMP profilini açmanız lazım. Ayrıca sizin ramlar farklı olduğu için dual channel desteklemeyebilir çünkü belleklerin aynı MHz ve aynı gecikme değerlerine sahip olması gerekiyor.

Fakat şiddetle tavsiye ediyorum dual channel ciddi performans artışı yaşatıyor.

Anakart bios ayarlarından XMP profilini açmanız lazım. Ayrıca sizin ramlar farklı olduğu için dual channel desteklemeyebilir çünkü belleklerin aynı MHz ve aynı gecikme değerlerine sahip olması gerekiyor.

Fakat şiddetle tavsiye ediyorum dual channel ciddi performans artışı yaşatıyor.
Şuan zaten öyle channel 2x64 yazıyor

Anakart BIOS ayarlarından XMP profilini açmanız lazım. Ayrıca sizin RAM'lar farklı olduğu için Dual channel desteklemeyebilir çünkü belleklerin aynı MHz ve aynı gecikme değerlerine sahip olması gerekiyor.

Fakat şiddetle tavsiye ediyorum Dual channel ciddi performans artışı yaşatıyor.

Docap var 3200 MHz'ye çekince BIOS sıfırlamam gerekiyor açamıyorum PC'yi görüntü gelmiyor

Geri
Yukarı