i5 10400F 1660 Super sistem oyundayken donup yeniden başlatıyor

Sweet Cupcake

Decapat
Daha fazla  
Sistem: i5 10400F.
ID-Cooling SE 214 XT'a ARGB soğutucu.
MSI H410M a Pro.
Team Force TUF yellow 8x2 3200 MHz CL 16 RAM.
MSI GTX 1660 Super Ventus.
Corsair cw 550W PSU.
Adata su 630 480GB disk.
PNY CS 900 1 TB disk.

Merhaba arkadaşlar. Ben oyun oynarken PC donup kalıyor sonra kendini yeniden başlatıyor. Bu durmadan olmuyor. Günde 2 defa oluyor. Sistem gereksinimlerimi yazdım. Hata falan da vermiyor ve bu durum canımı sıkmaya başladı. Pek maddi durumum da yok. PC'yi zor almıştım. Sorun neyde sizce? Fotoğraf falan atamıyorum çünkü şu an bir şey olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
cmd yi yönetici çalıştırıp sfc /scannow komutunu girin, bilgisayarinizi tarasın. Sorun sıcaklıktan ya da PSU kaynaklı olabilir. Oyun oynarken kapandığına göre iki seçenek ön plana çıkıyor, sıcaklık ya da yetersiz voltaj, bir ihtimal battleye anticheat yazılımıda olabilir ancak mavi ekran vermesi gerekirdi.

CMD'yi yönetici çalıştırıp SFC /scannow komutunu girin, bilgisayarinizi tarasın. Sorun sıcaklıktan ya da PSU kaynaklı olabilir.

PSU'dan belki olabilir ama sıcaklık yok benim PC'de işlemci 58 derece ekran kartı 62 derece yükte dediniz şeyi şimdi yapacağım teşekkür ederim ilgilendiniz için.

1686838680491.png

Böyle bir şey yazdı arkadaşlar pek bilmiyorumda fotoğraf attım.

PSU'dan belki olabilir ama sıcaklık yok benim PC'de işlemci 58 derece ekran kartı 62 derece yükte dediniz şeyi şimdi yapacağım teşekkür ederim ilgilendiniz için.

Eki Görüntüle 1822214

Böyle bir şey yazdı arkadaşlar pek bilmiyorumda fotoğraf attım.
Hatalı dosyalar başarıyla tamir edilmiş. sıcaklıklar da gayet iyi, muhtemelen PSU'da bir arıza var. Sistemi toplama ya da ikinci el mi aldınız?

Evet ince hesaptan 2020 yılında hazır sistem olarak almıştım.
Bilgisayarın kendisini kapatma durumu yeni başladıysa sorun yüksek ihtimalle PSU kaynaklıdır. Daha önce Rainbow oyununu oynuyor muydunuz bilmiyorum ama battleye anticheat yazılımı Windowsların Pro sürümünde mavi ekran ve bilgisayarı kapatma sorununa yol açıyor, battleye kullanan oyunları daha önce oynayıp bu sorunu yaşamıyorsanız sorun PSU gözüküyor.

Bilgisayarın kendisini kapatma durumu yeni başladıysa sorun yüksek ihtimalle PSU kaynaklıdır. Daha önce Rainbow oyununu oynuyor muydunuz bilmiyorum ama BattlEye anticheat yazılımı Windows'ların Pro sürümünde mavi ekran ve bilgisayarı kapatma sorununa yol açıyor, BattlEye kullanan oyunları daha önce oynayıp bu sorunu yaşamıyorsanız sorun PSU gözüküyor.

2 gündür var bu sorun ondan önce hiç olmuyordu PSU'yu test etme programı var mı varsa yaparsam PC'ye bir şey olur mu bozulursa bir şey yapamamda CS'de de oluyor bu pek oyun fark etmiyor. rainbowu 4 yıldır oynuyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı