Çözüldü i5-10400F boştayken 100 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burycs

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarda 2-3 gün önce her şey normaldi. İşlemci macununu değiştirmek için bilgisayarı açtım sildim yenisini sürdüm bilgisayarı açtığımda bilgisayar çok ısınmaya başladı, FPS düştü. Oyunlarda normal hiçbir şey açık değilken bile masaüstünde işlemci 100derece oluyor. 2-3 kez silip tekrar sürdüm acaba fazla mı sürdüm diye yok yine aynısı oldu. Bu sefer de sildim termal macunu işlemcinin üzerinde hiçbir şey yok şimdi ise yine aynısı oldu. Çıldıracağım evde oyun oynayamıyorum. Kafayı yedim arkadaşlar. İşlemcim Intel Core i5 10400F. Ne olursunuz yardım edin, sizi çok seviyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-15_152752378.png
    resim_2022-05-15_152752378.png
    252,7 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda 2-3 gün önce her şey normaldi. İşlemci macununu değiştirmek için bilgisayarı açtım sildim yenisini sürdüm bilgisayarı açtığımda bilgisayar çok ısınmaya başladı, FPS düştü. Oyunlarda normal hiçbir şey açık değilken bile masaüstünde işlemci 100derece oluyor. 2-3 kez silip tekrar sürdüm acaba fazla mı sürdüm diye yok yine aynısı oldu. Bu sefer de sildim termal macunu işlemcinin üzerinde hiçbir şey yok şimdi ise yine aynısı oldu. Çıldıracağım evde oyun oynayamıyorum. Kafayı yedim arkadaşlar. İşlemcim Intel Core i5 10400F. Ne olursunuz yardım edin, sizi çok seviyorum.
Termal macunu doğru sıktığınıza ve fanı tam oturttuğunuza emin misiniz?

Soğutucu taktınız mı? Çünkü soğutucuyu düzgün bir şekilde takmış olsanız diş macunu bile boşta 100 dereceye çıkarmaz.

Bilgisayar da 2-3 gün önce her şey normaldi işlemci macununu değiştirmek için bilgisayarı açtım sildim yenisini sürdüm bilgisayarı açtığımda bilgisayar çok ısınmaya başladı FPS düştü oyunlarda normal hiçbir şey açık değilken bile masaüstünde işlemci 100derece oluyor. 2-3 kez silip tekrar sürdüm acaba fazla mı sürdüm diye yok yine aynısı oldu bu sefer de sildim termal macunu işlemcinin üzerinde hiçbir şey yok şimdi ise yine aynısı oldu çıldıracağım evde oyun oynayamıyorum ana avrat sövüyorum PC'ye elimden gelen tek şey bu kafayı yedim arkadaşlar işlemcim Intel Core i5 10400F. Ne olursunuz yardım edin, sizi çok seviyorum.
Reis aynı sorun bende de vardı her yerde konu açtım. Stok soğutucu ve Turbo Boost açık sıcaklık fırlıyordu. Çözümü bulamadım sonra işlemci değiştirdim. Fix öneriler yapacaktır buradakiler. Termal macun yenileme,soğutucu değişimi falan ben hiçbir şekilde sorunu çözemedim. Bak abartmıyorum 3 ay Sosyal’de ben bu konuyla ilgili derdimi yakındım. Kimse çözüm bulamadı en son garantiye gönderecektim fakat garantisi bitmişti. Sonrasında CM 240 mm bir sıvı soğutma aldım boşta 60 yükte 80 dereceleri görüyordu. En son canıma tak etti sattım işlemciyi. Gittim 11400F aldım. Aynı soğutucu,aynı anakart şu an boşta 40-45 yükte ise 65 dereceyi geçmiyor. 10400F varken bende stres testi yapınca CPU sıvı soğutma ile 90 dereceyi görüyordu. İnternette, Reddit üzerinde her yerde araştırdım. Seni görünce sorunum gözümün önüne geldi öyle yazmak istedim. Lanet bir durum gerçekten. Ancak sen 3 gün önce her şey normaldi demişsin. Belki yazılımsal bir sorun olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı