i5 10400F 90 derece oluyor

Villagerr

Hectopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım;

i5 10400F
1660S
BM460A Pro

Arkadaşlar sistem yukarıda belirttiğim gibi. Oynadığım oyunda ( age of 2 Definitive)CPU sıcaklık 90'a kadar çıkıyor. Bostayken 55 70 arası dalgalı. Bana fazla gibi geldi sizce normal mi? Bilgisi olan var mı? Ayrıca soğutucu falan almam gerekirse tavsiyeleri de alabilirim.

Yeni sistem topladım;

i5 10400F.
1660S.
BM460A Pro.

Arkadaşlar sistem yukarıda belirttiğim gibi. Oynadığım oyunda ( age of 2 Definitive)CPU sıcaklık 90'a kadar çıkıyor. Bostayken 55 70 arası dalgalı. Bana fazla gibi geldi sizce normal mi? Bilgisi olan var mı? Ayrıca soğutucu falan almam gerekirse tavsiyeleri de alabilirim.

Çok fazla o işlemci o kadar güçlü bir işlemci değil kasanın hava sirkülasyonunu kontrol edin ve termal macun değiştirin.

Yeni sistem topladım;

i5 10400F
1660S
BM460A Pro

Fazla. Soğutucu almam gerekirken derken soğutucu var ve yenisini almaktan kast ettiniz değil mi?

Yeni bir soğutucuya ihtiyacınız olmaz diye düşünüyorum çünkü aşırı güçlü bir işlemci değil. Soğutucuyu tam oturttuğunuzdan emin olun. Şuan sürülü olan macunu daha iyi bir macun ile değiştirin. Kasa modelinizi de belirtir misiniz?

Fazla. Soğutucu almam gerekirken derken soğutucu var ve yenisini almaktan kast ettiniz değil mi?
Kendi stok soğutucusu ile geldi ama değerleri bu şekilde. Kasamda rev200 sharkon.
Yeni bir soğutucuya ihtiyacınız olmaz diye düşünüyorum çünkü aşırı güçlü bir işlemci değil. Soğutucuyu tam oturttuğunuzdan emin olun. Şuan sürülü olan macunu daha iyi bir macun ile değiştirin. Kasa modelinizi de belirtir misiniz?

Üzerinde macun vardı ekstra birşey eklemedim. Sağlam taktigima eminim ama tekrar deneyeceğim. Ayrıca kasamda sharkon rev200 5 adet pervanesi var.

Son düzenleme:
Kendi stok soğutucusu ile geldi ama değerleri bu şekilde. Ana kartım rev200 sharkon.

Üzerinde macun vardı ekstra bir şey eklemedim. Sağlam taktigima eminim ama tekrar deneyeceğim. Ayrıca kasamda sharkon rev200 5 adet pervanesi var.

Bence stok fanı tam oturtamamış olabilirsiniz. Eğer her şey doğruysa bunun termal macun ya da fanla ilgisi yok işlemciyi garantiye vermelisiniz.

Değerler hiç normal değil bu arada boşta 70 derece olmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı