i5-10400F, GTA V oynarken 80 derece

doctormeister

Hectopat
Herkese merhaba. Dün GTA 5 oynarken işlemcim 80-85 derecelerde gezdi ve ekran kartım olan GTX 1660 SUPER ortalama 60-66 derecelerde seyrediyor. İşlemci sıcaklığını düşürmek için ne yapabilirim? Stok fan kullanıyorum ve sistemi yaklaşık 4 ay önce satın aldım. İşlemcimin 80 derecede çalışması fan seslerini de artırıyor.

Aynı işlemci aynı ekran kartı ben de stok fan kullanıyorum kasanın önü kapalı olabilir benim GTA 5 oynarken ekran kartı 65 70 arası işlemci 60 65 arası dolaşıyor.

Herkese merhaba. Dün GTA 5 oynarken işlemcim 80-85 derecelerde gezdi ve ekran kartım olan GTX 1660 Super ortalama 60-66 derecelerde seyrediyor. İşlemci sıcaklığını düşürmek için ne yapabilirim? Stok fan kullanıyorum ve sistemi yaklaşık 4 ay önce satın aldım. İşlemcimin 80 derecede çalışması fan seslerini de artırıyor.

Termal macun alabilirsin, giriş seviyesi olarak Hyper 212 soğutma tercih edebilirsin.
Termal macun önerisi: Arctic MX4.

Termal macun düzgün sürülü mü ya da en son ne zaman sürdünüz? Ve fanını en son ne zaman temizlediniz? Kasa eğer eski ise kapağını açmayı deneyebilirsiniz.
Sistemi daha 4 ay önce aldım ve termal macun sürülüydü. Kasa da oldukça yeni ve hava akışıda iyi gibi görünüyor.
Stok soğutucu kullanıyorsanız normal. Tek çözüm kule tipi kaliteli bir soğutucu almak gibi duruyor.

Böyle en fazla 300TL iyi bir kule tipi soğutucu öneriniz var mı?
Kısa süre içinde stok soğutucudan kurtulun derim. Vasat ötesi, limitinde çalışması için tasarlanmış.

Kasa içi havalandırma düzgün olmasaydı muhtemelen ekran kartı benzer şekilde sıcak çalışırdı...

300 TL bandında önereceğiniz işlemci fanı var mıdır acaba?

Sistemi daha 4 ay önce aldım ve termal macun sürülüydü. Kasa da oldukça yeni ve hava akışıda iyi gibi görünüyor.

Böyle en fazla 300TL iyi bir kule tipi soğutucu öneriniz var mı?

300 TL bandında önereceğiniz işlemci fanı var mıdır acaba?
https://www.hepsiburada.com/arctic-...fre00077a-p-HBV00000X49F6?magaza=Teknobiyotik 10400F için rahatlıkla yetecektir.
https://www.hepsiburada.com/silvers...mlu-islemci-sogutucu-sst-kr02-p-hbv00000mwt7o alternatif olarak da bunu öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı