I5 10400F GTX 1650 RDR2 kaldırır mı?

İşletim sistemi
Windows 10
Ben bu konuları bilmediğimden bununda ne olduğunu bilmiyorum :D
Oyunun kendi grafik ayarlarında oynama yaparken üst tarafta bir kutucuk nerdeyse her ayar değişimizde yükseliyor ve alçalıyordur. Yanında da ekran kartı GB'niz ve oyunun ekran kartınızın ne kadarını kullanacağı oranı yazar. Örneğin: 7.5/8.00 GB gibi. Eğer ayarınız 9.00/8.00 ise oyun ayarlarınızı bir tık kısarsanız sorununuz ortadan kalkacaktır.

6 GB RTX 3060 mı varmış.

Çok yüksek bir şey bekleme en düşük ayarlarda felan kaldırır öyle yüksek ayarlarda oynayamazsın vramin yetmiyor.
Bu forumda ne yazsam hep menapoza giren arkadaşlar cevap veriyor neden acaba ? 🤔 Yüksek ayarlarda oynuyorum ve boşta vram duruyor.
menapoza giren ucanmuz.png

Oyunun kendi grafik ayarlarında oynama yaparken üst tarafta bir kutucuk nerdeyse her ayar değişimizde yükseliyor ve alçalıyordur. Yanında da ekran kartı GB'niz ve oyunun ekran kartınızın ne kadarını kullanacağı oranı yazar. Örneğin: 7.5/8.00 GB gibi. Eğer ayarınız 9.00/8.00 ise oyun ayarlarınızı bir tık kısarsanız sorununuz ortadan kalkacaktır.
Emin olmask için soruyorum da dediğiniz kısım burası mı?
1671291039144.png

Bir şey daha sormak istiyorum. Oyunu oynarken GPU'nun %95 ve üstü kullanılması normal midir?

Son düzenleme:
Emin olmask için soruyorum da dediğiniz kısım burası mı?
Eki Görüntüle 1605475

Bir şey daha sormak istiyorum. Oyunu oynarken GPU'nun %95 ve üstü kullanılması normal midir?
1.'si evet kastettiğim yer orası. Değer hep bu şekilde miydi ?
2.'si ağır oyunlarda %80-%100 arası GPU kullanımı görülebilir. Sıcaklık değeri 80⁰C'yi geçmemeye çalışın derim. Asıl sıcaklık değerleriniz 80-100⁰C arasında ise kasanızı biraz daha ferah bir alana çekip hava sirkülasyonuna engel olacak etkenleri ortadan kaldırmayı deneyin. (Fan temizliği, kasayı daha ferah bir alana çekmek, kasa kapağını açmak vb.) Eğer yine o sıcaklıklar oluyorsa termah macunu değiştirmeye başvurabilirsiniz.
Özet geçecek olursam GPU değerleri %95'i aşmadığı sürece pek fazla paniklemenize gerek yok. Gpu ve Cpu sıcaklıklarınıza dikkat etmeniz yeterli olur.

1.'si evet kastettiğim yer orası. Değer hep bu şekilde miydi ?
2.'si ağır oyunlarda %80-%100 arası GPU kullanımı görülebilir. Sıcaklık değeri 80⁰C'yi geçmemeye çalışın derim. Asıl sıcaklık değerleriniz 80-100⁰C arasında ise kasanızı biraz daha ferah bir alana çekip hava sirkülasyonuna engel olacak etkenleri ortadan kaldırmayı deneyin. (Fan temizliği, kasayı daha ferah bir alana çekmek, kasa kapağını açmak vb.) Eğer yine o sıcaklıklar oluyorsa termah macunu değiştirmeye başvurabilirsiniz.
Özet geçecek olursam GPU değerleri %95'i aşmadığı sürece pek fazla paniklemenize gerek yok. Gpu ve Cpu sıcaklıklarınıza dikkat etmeniz yeterli olur.
O görseli sadece bu şekilde mi diye göstermek istedim, ayarlar düzenlenmemiş hali yani.
GPU sıcaklıkta 60-65 derece aynı şekilde CPU da öyle.
Teşekkürler bu arada yardımlarınız içini İyi sosyaller.

O görseli sadece bu şekilde mi diye göstermek istedim, ayarlar düzenlenmemiş hali yani.
GPU sıcaklıkta 60-65 derece aynı şekilde CPU da öyle.
Teşekkürler bu arada yardımlarınız içini İyi sosyaller.
Sıcaklık değerleriniz gayet iyi durumda, hiçbir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ayarlardan sonra umarım sorununuz çözülmüştür :) Çözüldü ise çözüm işaretlerseniz öne çıkar belki başka arkadaşlar da yararlanır. İyi sosyaller :)

Yeni konular

Geri
Yukarı