i5 10400F GTX 1650 sistemde oyunlarda drop oluyor

İşletim sistemi
Windows 11
Hocam daha iyi bir çözüm yok mu? Sanki çok etki eder gibi gelemdi bana. Bide kasayı açmak lazım fan için daha çok tozlanmaz mı?
USB den çalışan mini fanlar var onlardan bir tane alıp anakarta doğru üflettirirsen biraz ise yarayabilir.

MSI Afterburner'ın sıcaklık gösterge paneli var oyundayken onları açıp bakıcan hangisi ne kadar kullanılıyor kaç derece YouTube'da var yaz.

Şimdi becerdim kral oyun içinde SS alamadım ama CPU doğru gösteriyorsa 61 derece gösteriyor ekran kartı 87'de FPS'i lobide 45 gösteriyor garip geldi.

Son düzenleme:
Hocam daha iyi bir çözüm yok mu? Sanki çok etki eder gibi gelemdi bana. Bide kasayı açmak lazım fan için daha çok tozlanmaz mı?

Şimdi becerdim kral oyun içinde SS alamadım ama CPU doğru gösteriyorsa 61 derece gösteriyor ekran kartı 87'de FPS'i lobide 45 gösteriyor garip geldi.
Kullanım değerlerinide atsaydınız keşke. Oyun içinde ss alabilirseniz kullanım ve sıcaklık değerleriyle beraber atar mısınız? İşlemci az kullanımda fazla ısınıyor gibi. Tek fanlı olmasınınında payı var.

IMG_20240528_203211.jpg

Kullanım değerlerinide atsaydınız keşke. Oyun içinde ss alabilirseniz kullanım ve sıcaklık değerleriyle beraber atar mısınız? İşlemci az kullanımda fazla ısınıyor gibi. Tek fanlı olmasınınında payı var.

Telefondan çekebildim ancak

IMG_20240528_203538.jpg

Bunlar yeterli midir?

Hocam bıktım artık sürekli drop girmesinden. Yok mudur kesin çözümü?

Forest değerleri.
IMG_20240528_204930.jpg

Son düzenleme:
Drop sorunu çok sık mı oluyor? Oyunu oynatmayacak derecede mi? V sync açıp denersen drop gitmeme ihtimali var. Dene istersen. Ama sıcaklıkları düşürmelisin.
Çok sık oluyor evet. Cs2'yi hiç oynayamıyorum sürekli drop giriyor. Bu ekran kartı sıcaklığını nasıl düşürebilirim ve sorun kesin sıcaklıktan mıdır?

Çok sık oluyor evet. Cs2'yi hiç oynayamıyorum sürekli drop giriyor. Bu ekran kartı sıcaklığını nasıl düşürebilirim ve sorun kesin sıcaklıktan mıdır?
Kesin sıcaklıktan diye bir şey yok. Ama nedeni olabilir. Sıcaklık düşürmek için termal macun, fan temizliği, fan değişimi gibi şeyler olabilir. Ama bunu başka bir konuya yazmanı tavsiye ederim. Yardımcı olurlar.

V sync açıp deneyebilir misin? Değerleri bir daha at bakalım. Bir de drop girmeye devam ediyor mu? V sync açıp dener misin?

2-3 oyunda biraz takıl v sync açıp.

Yeni konular

Geri
Yukarı