i5-10400F GTX 1660 Super sistemde memory clock ayarı nasıl yapılır?

Litachi

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartım fazlasıyla ısındığı için undervolt yaptım fakat yaşanan performans kaybını geri getirmek için Memory clock artırmak istiyorum. Nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok şu anda 214'te kullanıyorum, bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

i5 10400F.
Gigabyte GTX 1660 Super OC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Memory clock artırmanın bir zararı var mıdır?
Genel olarak overclock yapmak arttırdığın miktar kadar parçanın ömrünü azaltır fakat görünür şekilde performans artışı için değer. Dediğim gibi 25 25 arttırıp denersen pek de sorun çıkmaz. Ben RTX 2070 kartını +200 Core Clock +500 Memory Clock'da kullanıyorum performans gereken oyunlar için.

Genel olarak overclock yapmak arttırdığın miktar kadar parçanın ömrünü azaltır fakat görünür şekilde performans artışı için değer. Dediğim gibi 25 25 arttırıp denersen pek de sorun çıkmaz. Ben RTX 2070 kartını +200 Core Clock +500 Memory Clock'da kullanıyorum performans gereken oyunlar için.
ben undervolt yaptığım için, kaybettiğim performansı biraz da olsa almak için memory clock 200 çektim overclock yapma amacım yok

memory clock artırmanın , bi zararı var mıdır

Son düzenleme:

Geri
Yukarı