i5-10400F için anakart ve kasa önerisi

Hazar Emre

Hectopat
Daha fazla  
Evet halihazırdaki sistemim i3-7100, GTX1050 Ti, 8x2 2400MHz RAM ve 240GB SSD, Aerocool 500W VX Plus.
Haliyle çoğu oyunda işlemci yüzünden Discord'u açınca bile darboğaza girip FPS düşmesi yemeye başladım.
Bu yüzden i5-10400F aldım, değiştirmişken kasayı da değiştirmek istedim kasa için ayırdığım bütçe 300-350TL
Anakart için ayırdığım bütçe 700-800TL ileride de ekran kartını muhtemelen RTX 3050 Ti veya 3060'dan birini alacağım artık stoklar ne zaman düzelirse yani.
Önerilerinizi beklerim şu an düşündüğüm anakart:
MSI B460M PRO
Ve kasa olarak da:
Everest flat mesh 4x12cm Rainbow fan tempered camlı bilgisayar kasası.

Son düzenleyen: Moderatör:

B460 yerine B560 anakartlarıda bekleyebilirsiniz.

B460 yerine B560 anakartlarıda bekleyebilirsiniz.
Güzel kasaymış benim düşündüğümden iyimidir acaba hava akışı vs
Hocam daha güzel bir anakart buldum. Kesinlikle fiyatına göre diğerlerinden daha iyi.

Evet 4 slotlu olması güzelmiş fakat pttavmye güvenilir mi hiç yorum göremedim siteyle ilgili

Hocam ben alışveriş yapıyorum sorun yaşamadım. Satıcı da güvenilir bir satıcı. Ayrıca sadece RAM değil M2 stolu da daha fazla. Kasa olarak sade bir kasa istiyorsanız Zalman T7 alınabilir, hava akışı gayet iyi.
Sizin dediğiniz anakartı aldım hocam.Kasa olarak attığım everest 4 fanla geliyor zalman 2 fanla geliyor galiba ikisi arasında kaldım everestte rainbow fan var bide sanırsam.

Geri
Yukarı