I5-10400F ile RX 6700XT sistemde FPS düşüşü oluyor

• Konuyu başlatan chary
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 697

chary

Centipat
Daha fazla  
Hogwarts Legacy, Forza Horizon 5'te Ultra ayara çektiğimde 100 FPS üstü alıyorum fakat anlık FPS düşmesi yiyorum. GPU kullanımı 80 civarı CPU kullanımı 50 70 arası genelde 50 oluyor Hogwarts'ta. Nasıl çözebiliriz?

Bayağı darboğaz yaşıyorsunuz o işlemci ile. Aynı sokette 11600k gibi bir işlemciye geçerek darboğazın önüne geçebilirsiniz, daha altı kurtarmaz.

Yapılan testlerde %8 gibi darboğaz gözüküyor dediğiniz kadar düşük kaldığını düşünmüyorum. Technopattada bu iki donanım birlikte öneren konular görmüştüm.

Monitörün 1440p mi? Elindeki kartın hakkı 2K oyunculuktur. Daha düşük çözünürlükte darboğaz söz konusu olabilir ama darboğaz olsa dahi anlık düşüş değil, alman gerekenden düşük FPS alırsın. Kaldı ki senin sisteminde darboğaz söz konusu değil. İşlemcinin aşırı ısındığını düşünüyorum, bundan dolayı hızını kesiyor ve anlık FPS düşüşü yaşıyorsun.

Son düzenleme:
Yapılan testlerde %8 gibi darboğaz gözüküyor dediğiniz kadar düşük kaldığını düşünmüyorum. Technopattada bu iki donanım birlikte öneren konular görmüştüm.
O sitelere güvenmeyin, ayrıca kim önerdiyse bu konuda bilgisi 0. Bu ekran kartı 11400F/5500 de darboğaz yapıyor.

Hangi testler onlar? R5 3600 ayarında bir işlemci o. RX 6600 üstünde zorlanmaya başlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Monitörün 1140p mi? Elindeki kartın hakkı 2K oyunculuktur. Daha düşük çözünürlükte darboğaz söz konusu olabilir ama darboğaz olsa dahi anlık düşüş değil, alman gerekenden düşük FPS alırsın. Kaldı ki senin sisteminde darboğaz söz konusu değil. İşlemcinin aşırı ısındığını düşünüyorum, bundan dolayı hızını kesiyor ve anlık FPS düşüşü yaşıyorsun.
Darboğazın tanımı böyle bir şey değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşlemci kullanımına bakman yeterli zaten.

Geri
Yukarı