I5-10400F ile RX 6700XT sistemde FPS düşüşü oluyor

• Konuyu başlatan chary
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 698
Bayağı darboğaz yaşıyorsunuz o işlemci ile. Aynı sokette 11600K gibi bir işlemciye geçerek darboğazın önüne geçebilirsiniz, daha altı kurtarmaz.
Fazlasıyla abartı olmuş, i5 10400F RX 6700'i işlemci optimizasyonu bozuk oyunlar dışında rahat bir şekilde besler. Youtube'da test videoları var. Hogwarts Legacy ram optimizasyonu bozuk bir oyun, 16 GB veya daha aşağısı ramlere sahipseniz FPS drop ve kartın tam güçte çalışmaması gayet normal. İşlemci kullanımını da oyunlarda minimuma indirmek için arkada gereksiz çalışan uygulamaları kapatın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben yanlış görmüyorsam AAA oyunlar dışında %15-20'lik GPU kullanım kayıpları mevcut?

Dostum arkadaşım var 3600 ve aynı kartla dropsuz oynuyor sen eminmisin bu işlemcinin onu desteklemediğine
Oyundan oyuna değişkenlik gösterir.
Fazlasıyla abartı olmuş, i5 10400F RX 6700'i işlemci optimizasyonu bozuk oyunlar dışında rahat bir şekilde besler. Youtube'da test videoları var. Hogwarts Legacy ram optimizasyonu bozuk bir oyun, 16 GB veya daha aşağısı ramlere sahipseniz FPS drop ve kartın tam güçte çalışmaması gayet normal.
Düz 6700 değil, 6700 XT. Ayrıca 10400F sandığın kadar güçlü bir işlemci değil. Hogwarts optimizasyonu sorunlu olabilir fakat ben 5600X 6700 XT sistemle niye drop yemiyorum o zaman?

Oyundan oyuna değişkenlik gösterir.

Düz 6700 değil, 6700 XT. Ayrıca 10400F sandığın kadar güçlü bir işlemci değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Darboğazın tanımı böyle bir şey değil.

1678703325992.png

CPU kullanımlarını bir ben ve arkadaş mı görüyor?

Sadece yorum atmak için yorum atıyorsunuz, arkadaşın daha kaç GB'ı rami var belli değil, arkada açık programı var mı belli değil işlemci darboğaz yapıyor diyorsun hiç bir dayanağın olmadan. i5 10400F RX 6700'i ( ya da XT ) 1080'de besliyor, bazı oyunlarda küçük bir darboğaz yaşatıyor. Buradaki sorun işlemci darboğazı değil, ram darboğazı muhtemel. 32 GB rame sahip birisin ve ben neden drop yemiyorum diye saçma bir yorum yapıyorsun. İstersen 4080 kartın olsun 16gb ram ile Hogwarts'ı drop yemeden oynayamazsın, biraz araştırın arkadaş yorum yaptı olmak için yorum yapmayın.

Sadece yorum atmak için yorum atıyorsunuz, arkadaşın daha kaç GB'ı rami var belli değil, arkada açık programı var mı belli değil işlemci darboğaz yapıyor diyorsun hiç bir dayanağın olmadan. i5 10400F RX 6700'i ( ya da XT ) 1080'de besliyor, bazı oyunlarda küçük bir darboğaz yaşatıyor. Buradaki sorun işlemci darboğazı değil, ram darboğazı muhtemel. 32 GB rame sahip birisin ve ben neden drop yemiyorum diye saçma bir yorum yapıyorsun. İstersen 4080 kartın olsun 16gb ram ile Hogwarts'ı drop yemeden oynayamazsın, biraz araştırın arkadaş yorum yaptı olmak için yorum yapmayın.
Sen zaten pek kale alınacak tip değilsin, XT diyoruz sana sabahtan beri.

Sen zaten pek kale alınacak tip değilsin, XT diyoruz sana sabahtan beri.
Yorumları okumayan konu hakkında bilgisi olmayan tipler bi bitmediniz.. İnternet çağındasın youtube'da RX 6700 XT I5 10400F testleri mevcut, arkadaşın işlemcisi tam kullanılmıyor. 16 GB Rame sahip ise oyunu drop yemeden oynaması mümkün değil. Sorunun işlemcide olup olmadığı belli değil. Önce bir değerleri istatistikleri paylaşır ve durum değerlendirilir.
Kart, işlemci farketmeksizin eğer konu sahibi 16 GB Ram sahibiyse oyunu dropsuz oynaması mümkün değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı