i5 10400F işlemci yüksek sıcaklık

yagizbekec

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 hafta önce aldığım yeni PC'yi açtım, kullanmaya başladım ama sonra fark ettim ki işlemcim en düşük 93 dereceyi görüyor. Sizce ne yapmalıyım?

Soğutucu tam oturmamış olmalı anakartı yerinden çıkarıp tekrar çıkarp daha dikkatli bir şekilde oturtun fanı. Kasanın yanındaki camda açık kalsın takmayın sonrasında biizmle değerleri paylaşın.

Soğutucu tam oturmamış olmalı anakartı yerinden çıkarıp tekrar çıkarp daha dikkatli bir şekilde oturtun fanı. Kasanın yanındaki camda açık kalsın takmayın sonrasında biizmle değerleri paylaşın.
Anakartı çıkartmasına gerek yok. Sadece işlemci fanını çıkarıp takması yeter.

Aynı işlemciye sahibim ve kasam Corsair Spec Delta RGB. Kasa ön kapağı açık kullanıyorum ve 65 dereceyi geçmiyor. Eğer yüksek performans moduna çekersem dragon center ile sıcaklığım 54 dereceyi geçmiyor. İşlemci fanının işlemciye oturup oturmadığına bakınız. Kasanın hava akışını kontrol ediniz.

Hava sirkülasyonu olmayan bir kasada bile bu kadar sıcak çalışmaması lazım. Hava sirkülasyonu kötü ise zamanla ısınır. En başta kaç derece? (Sistemi ilk açtığınızda) ama muhtemelen fanı tam oturtmadınız)

Yeni konular

Geri
Yukarı