i5 10400F işlemciye en fazla hangi ekran kartı takılır?

Hocam emin misiniz? 1080P'de hafif darboğaz yapıyor diye biliyorum.

RTX 3060 hep ultrada oynarsan darboğaz olmaz. Medium, Low gibi ayarlara geçince darboğaz olur. Ekran kartı %100 kullanmaz. Burada test edilmiş bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 3060 hep ultrada oynarsan darboğaz olmaz. Medium, Low gibi ayarlara geçince darboğaz olur. Ekran kartı %100 kullanmaz. Burada test edilmiş bakabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam neden medium, low gibi ayarlarda darboğaz oluyor anlamadım.

Bu arada bu işlemciye en fazla hangi ekran kartı takılır? 3070 veya Rx 6700xt mi?

Hocam neden medium, low gibi ayarlarda darboğaz oluyor anlamadım.

Bu arada bu işlemciye en fazla hangi ekran kartı takılır? 3070 veya Rx 6700xt mi?
Şöyle anlatayım. Grafik ayarlarını kıstıkça ekran kartı rahatlamaya başlar. Yüzdelik kullanımı düşürür yani fazla çalışmaz. İşlemciye daha çok yük biner ve işlemci yorulmaya başlar. Ayarı ultra yapınca ekran kartına görev düşer ve o grafiği çalıştırmak için bu sefer ekran kartı kendini zorlar. 10400F işlemciye en fazla RTX 3060, RX 6600 takabilirsin. Daha üstleri darboğaz seviyesini arttırır.

Geri
Yukarı