i5 8400 işlemciye maksimum hangi ekran kartı takılır?

zek0303

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
i5 8400 işlemcili sistemim var. Sistemde şu an GTX 1060 6 GB ekran kartı var. Bu işlemci ile darboğaz olmadan en iyi performansı alabileceğim ekran kartı modeli nedir?
Şahsi fikrim birkaç video izlemem ile birlikte RTX 3060 diyor ama sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

1080p de belli bir miktar darboğaz olur. BF multiplayer tarzı oyunlarda bayağı darboğaz yaşarsınız. Bence stabilllik açısından 3050 alın. Ama hikayeli oyun oynuyorsanız 3060 tercih edilebilir.

Zamanında i5 8400 ile GTX 1080 kullandım buna dayanarak bu yorumu yapıyorum bilginiz olsun.

Şu darboğaza nedne bu kadar takıyorsunuz hiç anlamıyorum, hele de 1080p için. Paran dahilinde alabileceğin en iyisini al geç, %5-10 darboğaz olacak diye enayi gibi düşük model almayın.

Şu darboğaza nedne bu kadar takıyorsunuz hiç anlamıyorum, hele de 1080p için. Paran dahilinde alabileceğin en iyisini al geç, %5-10 darboğaz olacak diye enayi gibi düşük model almayın.
Enayilikle alakası yok bunun. Multiplayer bir oyunda takılma olduğu zaman daha sinir bozucu oluyor. Ama ileride işlemci değiştirilerek tam performans alınabileceğini ve ekran kartı fiyatlarından ötürü ileriye dönük olması açısından 3060 tercih edilebilir.

Geri
Yukarı