i5 10400F RX 550 sistem toplama

Bütçe
4500-5500

geceler_kara

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

İlk kez bir bilgisayar toplama işine giriştim. O yüzden biraz cahilliğim var yardımlarınızı bekliyorum. Baştan belirtmek isterim ki ikinci el bir ürün kesinlikle istemiyorum, dolayısıyla parça önerirseniz sevinirim.

Öncelikle 10400F bir işlemci aldım.

Yanına da RX 550 bir ekran kartı aldım.

(Pek mantıklı bir ikili olmadığının farkındayım, buradan eleştirmeyin lütfen - işlemci + ekran kartına ayırdığım bütçe 4K liraydı. İşlemcinin uzun vadeli olmasını ileride ekran kartı takviyesi yapacağımı düşünüyordum. Amaç bir iskelet oluşturmak. Anlık fiyatı düşünce idareten ekran kartını aldım.) Birkaç ay sonra 3060 gibi bir takviye yapmayı planlayabilirim. Tavsiyelerinizi yaparken lütfen bunu da göz önünde bulundurun.

Bana lazım olan şeyler anlayacağınız üzere.

-Anakart (1200 civarı bütçe)
-RAM - 16 GB - (800 - 850 civarı bütçe)
-Kasa+ PSU (1200 civarı bütçe)
-Monitör (1600- 1700 civarı bütçe)

Buraya bir not düşeyim, hepsini 4500 - 5000 arası önerebileceğiniz alternatiflere açığım.

Şu an kafamda düşündüklerimi de yazayım.
Anakart - B560 serisinden bulduğum mATX herhangi bir model.
RAM - hiçbir fikrim yok.
Kasa+PSU - hiçbir fikrim yok.
Monitör - Şu

İlginize ve yardımlarınıza çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Anakart.
RAM.
Kasa.
PSU.

Anakart.
RAM.
Kasa.
PSU.
Ram olarak bu daha iyi olmaz mıydı?

Anakart.
RAM.
Kasa.
PSU.
EREN SATAR hocam çok teşekkür ederim. İki sorum olacak;

550W PSU, uzun vadede iş yapar mı örneğin rtx 3050 yada 3060a geçersem?

Birde twin olarak satılmayan 2 Ram sorun yaratır mı acaba?

Daha iyi olur Neo Forza RAM'ler daha pahalı idi indirim olmuş içinden O.C potansiyeli yüksek güzel çipler çıkıyor.

Eren satar hocam çok teşekkür ederim. İki sorum olacak;

550W PSU, uzun vadede iş yapar mı örneğin RTX 3050 ya da 3060a geçersem?

Bir de Twin olarak satılmayan 2 RAM sorun yaratır mı acaba?

RTX 3050-3060 gibi kartlarda elbette yeterli olacaktır daha yüksek W gücünü aynı fiyata almak isterseniz kaliteden ödün veririz.
RAM'lere gelirsek direkt Dual set almak daha mantıklı fakat ayrı ayrı alındığında da aynı model olduğu için büyük ihtimalle sorun çıkmaz iki şekilde de alabilirsiniz.

Daha iyi olur Neo Forza RAM'ler daha pahalı idi indirim olmuş içinden O.C potansiyeli yüksek güzel çipler çıkıyor.

RTX 3050-3060 gibi kartlarda elbette yeterli olacaktır daha yüksek W gücünü aynı fiyata almak isterseniz kaliteden ödün veririz.
RAM'lere gelirsek direkt Dual set almak daha mantıklı fakat ayrı ayrı alındığında da aynı model olduğu için büyük ihtimalle sorun çıkmaz iki şekilde de alabilirsiniz.
EREN SATAR hocam çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi kalite çok daha önemli. Yarın öbür gün sistemimin yanmasını istemem. :) Muhtemelen bu dediğinizi alacağım. Ancak bir öneri daha aldım onu da sorayım size.

Son olarak bu PSU hakkındaki görüşünüz nedir? Bu da bir arkadaştan geldi öneri olarak.

Naoto hocam sizde çok sağolun. Fiyatı 1 hafta içinde artmazsa inşallah onu alabilirim.

EREN SATAR hocam çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi kalite çok daha önemli. Yarın öbür gün sistemimin yanmasını istemem. :) Muhtemelen bu dediğinizi alacağım. Ancak bir öneri daha aldım onu da sorayım size.

Son olarak bu PSU hakkındaki görüşünüz nedir? Bu da bir arkadaştan geldi öneri olarak.

Naoto hocam sizde çok sağolun. Fiyatı 1 hafta içinde artmazsa inşallah onu alabilirim.
Çok eski ve korumaları yetersiz bir PSU alınmaz.

Geri
Yukarı