i5-10400F + RX 6700 XT sisteme PSU önerisi

Bütçe
1000-1200

heavydirtysoul

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
XPG Gammix D30 AX4U32008G16A-SR30 CL16
İşlemci
Intel i5-10400F
Merhaba. Mevcut olarak aşağıdaki gibi bir sisteme sahibim. Kullandığım Xigmatek 600W PSU'nun yetmediğini fark ettiğim için daha güçlü bir PSU'ya geçmeye karar verdim. İkinci el veya sıfır fark etmiyor fakat maksimum 1000-1200 lira arası bir bütçe ayarlayabilirim.

Aşağıdakilere ek olarak sistemde 1 SATA SSD, 1 HDD ve 1 M.2 SSD bulunuyor. Kasanın da 4 tane RGB fanı var.

İşlemci: Intel i5-10400F
Anakart: BIOSTAR B560MX-E Pro
Ekran kartı: Sapphire Pulse Radeon RX 6700 XT
RAM: XPG Gammix D30 8x2

Bu bütçe aralığında elinizdeki PSU'dan iyi bir model bulmanız zor. İkinci el PSU'lara da iyi bir model olmadıkça güvenilmiyor.

Eğer bütçe artırmaya karar verirseniz bunu alın.

Aynı PSU bende var ve yetiyor.
Size yetiyor diye bana yeteceğini nereden çıkardınız?
Bu bütçe aralığında elinizdeki PSU'dan iyi bir model bulmanız zor. İkinci el PSU'lara da iyi bir model olmadıkça güvenilmiyor.

Eğer bütçe artırmaya karar verirseniz bunu alın.

Zorlayacağım teşekkürler. Fakat o sıra gene bulabildiğimi almayı düşünüyorum.

Size yetiyor diye bana yeteceğini nereden çıkardınız?

Dediğiniz gibi olay zaten yetip yetmemesi değil. Kalitesiz bir PSU bu. Yapısal bir problemi var belli.

Şimdi ben ikinci el modellere bütçeniz çerçevesinde göz gezdirdim. Size modelleri yazacağım, kendiniz aratıp bakarsınız ikinci el olarak:

Corsair: CX550F veya 650F.
XPG: Pylon 550 veya 650.
NZXT: C650 veya C550 Bronze.
Cooler Master: MWE 650 Bronze V2. (V2 olacak ona dikkat edin)
Evga: GA, GT. (BQ veya W olmayacak)

Konu sizin, istediğiniz kadar yazın. K 700 önermem. Hyper Pro varsa onu alın. Üstte yazdıklarımdan yok mu hiç?
Hala arayıştayım fakat dediğim modelin fiyatı biraz uygundu. Sıfır olarak bütçeyi 1500 civarına zorlama imkanım da var şuan eğer bulabilirsem sıfır da alabilirim.

Hala arayıştayım fakat dediğim modelin fiyatı biraz uygundu. Sıfır olarak bütçeyi 1500 civarına zorlama imkanım da var şuan eğer bulabilirsem sıfır da alabilirim.

Sıfır olarak alabiliyorsanız bu. Son 1 ürün diyor.

1500'e kadar ikinci el bakabiliyorsanız daha da kaliteli modeller bulabiliriz.

Geri
Yukarı