i5 10400F sistem alınır mı?

Bütçe
10500

tıraktor

Hectopat
Öncelikle sistem şu:
Sizce işlemciyi 10500 ile değiştirmem mantıklı olur mu? SSD önermeyin zaten Kingston A2000 ile değiştirdim sizce 10500+stok soğutucu mu yoksa 10400F+MSI Frozr soğutuculu mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu videoda 10400F'nin 2070'e darboğaz yaptığı söyleniyor. 2070 Super ile darboğaz daha fazla olacaktır. Hissedilir mi bilmiyorum.

Bunun dışında fena görünmüyor.

Öncelikle sistem şu:
Sizce işlemciyi 10500 ile değiştirmem mantıklı olur mu? SSD önermeyin zaten Kingston A2000 ile değiştirdim sizce 10500+stok soğutucu mu yoksa 10400F+MSI Frozr soğutuculu mu?
O ekran kartına o işlemci pek gitmemiş bence. Tabi kullanım amacına göre değişir. Anakart küçük gelebilir aynısı bende var. 3000mhz ram i desteklemiyor işlemci haberin olsun.

3000 MHz RAM'i desteklemiyor işlemci haberin olsun.
Evet ama piyasada 2666 MHz RAM pek fazla yok. Ayrıca 2666 MHz RAM'ler ile aralarında fiyat farkı çok az. Bir de ileride Z serisi anakart veya Ryzen sisteme geçerse aynı RAM'leri kullanabilir.
3000 MHz RAM'i desteklemiyor işlemci haberin olsun.
Evet ama piyasada 2666 MHz RAM pek fazla yok. Ayrıca 2666 MHz RAM'ler ile aralarında fiyat farkı çok az. Bir de ileride Z serisi anakart veya Ryzen sisteme geçerse aynı RAM'leri kullanabilir.

Eğer bütçen varsa bunu da değerlendirebilirsin.
Bu sistem de fena durmuyor, kasanın hava akışını anlayamadım. Güzel ise alınabilir.

O ekran kartına o işlemci pek gitmemiş bence. Tabi kullanım amacına göre değişir. Anakart küçük gelebilir aynısı bende var. 3000MHz RAM'i desteklemiyor işlemci haberin olsun.

Desteklemediğini biliyorum MHz AMD'de fark ettiği gibi Intel'de etmiyor dediğiniz kasa güzel ancak 8 GB RAM ve adınıduymadığım bir kasa var.

8 GB RAM yok. Bu ürünle birlikte alabileceğiniz ürünler kısmında öyle gözüküyor. Aslında kasa özelliklerine bakınca 2x8 olduğunu görüyorsunuz. Kasa olarak ise dediğim gibi hava akışı fena değilse alınabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı