Çözüldü i5-10400F sistem mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Tikky

Zeptopat
Daha fazla  
  • System manufacturer: ASUS.
  • System model: System product name.
  • BIOS: 1401 (type: UEFI)
  • Processor: Intel(r) Core(tm) i5-10400F CPU @ 2.90GHz (12 cpus), ~2.9GHz
  • Motherboard Prime H410M-E
  • Memory: 8192MB RAM.
  • NVIDIA GeForce GTX 1650.

Sürücümü güncellerken mavi ekran yedim. Birkaç hafta önce oyun oynarken Alt Tab atınca siyah ekran geliyordu 1-2 saniyelik sonra normal bir şekil masaüstüne dönebiliyordum. Geçen gün arkadaşıma yayın yaparken tekrar siyah ekran sorununu yaşadım ve arkadaşım da buna tanıklık etti. (yayından) bu yüzden yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmekteyim bu konu hakkında ne yapmalıyım.

Çözüm
BIOS sürümünü Sürüm 1605 sürümüne güncelle.
https://www.asus.com/tr/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/PRIME-H410M-E/HelpDesk_BIOS/

Ekran kartı sürücünü 466.63 sürümünden 466.77 sürümüne geçerken mavi ekran almışsınız. Bunu yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Bu mavi ekranı birçok kişi kaldı. Endişlenmenize gerek yok. Yani sorun yazılımsal. Şu an 466.77 sürümünde bir sorun yaşamıyorsanız böyle kalın. Eğer sorun yaşarsanız bu konuya yazın.

Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.

Sorunuz çözülürse belirtmeyi unutmayın.
BIOS sürümünü Sürüm 1605 sürümüne güncelle.
https://www.asus.com/tr/Motherboards-Components/Motherboards/All-series/PRIME-H410M-E/HelpDesk_BIOS/

Ekran kartı sürücünü 466.63 sürümünden 466.77 sürümüne geçerken mavi ekran almışsınız. Bunu yaşayan tek kişi siz değilsiniz. Bu mavi ekranı birçok kişi kaldı. Endişlenmenize gerek yok. Yani sorun yazılımsal. Şu an 466.77 sürümünde bir sorun yaşamıyorsanız böyle kalın. Eğer sorun yaşarsanız bu konuya yazın.

Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşırsınız.

Sorunuz çözülürse belirtmeyi unutmayın.

Çözüm

Geri
Yukarı