i5 10400F sistem nasıldır?

Bütçe
7500 TL

Emir AKSOY

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar. Arkadaşıma sistem toplamak üzere araştırma yapıyorduk ve araştırmamız sonucu böyle bir sistem topladık. AMD'de yaşanan problemlerden dolayı NVIDIA ve Intel tabanlı bir sistem düşündük. Sizce bu sistem mantıklı mı veya bu sistemde neler değişmeli?
Anakart: MSI B460M-A PRO.
İşlemci: Intel i5 10400F.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 2060 Windforce 6 GB.
RAM: Kingston HyperX-Fury 2x8GB 2400MHz.
HDD: WD Blue 1TB 7200 RPM.
PSU: High Power 600W 80+Bronze.
Kasa Dark Raider 3x12cm RGB fanlı kasa.
İşlemci soğutucusu: Snowman T6 Ultra.

Son düzenleyen: Moderatör:
3000/3200 MHz RAM alırsan daha iyi olur ve H veya B anakartta kullanacaksan 2666 MHz'de çalışacağı için CL değerini de OC yaparak düşürüp CL 12 civarı bir değer yaparsan yine performansı biraz kurtarıyor ama onun harici hem düşük frekans hem yüksek CL değeri ile rahat %10 performans düşüşü olur. Ekran kartını da 1660S yaparak veya daha ucuz model alarak Z490 anakart alabilirsin. Bu arada ben mi çok geride kaldım bilmiyorum fakat bu bütçede rahat 2060S'li sistem alınabiliyordu diye biliyorum tabii eskiye göre fiyatlar uçmadıysa. Parçalara Akakçe'den bakın.
@Tek7HackDedi neden üzgün?

Tam bütçeniz nedir?
Daha iyi alternatifler mevcut.
Maximum 7500tl ancak daha aşağısı olsa daha da iyi olur.Önerileriniz nelerdir ?
3000/3200 MHz RAM alırsan daha iyi olur ve H veya B anakartta kullanacaksan 2666 MHz'de çalışacağı için CL değerini de OC yaparak düşürüp CL 12 civarı bir değer yaparsan yine performansı biraz kurtarıyor ama onun harici hem düşük frekans hem yüksek CL değeri ile rahat %10 performans düşüşü olur. Ekran kartını da 1660S yaparak veya daha ucuz model alarak Z490 anakart alabilirsin. Bu arada ben mi çok geride kaldım bilmiyorum fakat bu bütçede rahat 2060S'li sistem alınabiliyordu diye biliyorum tabii eskiye göre fiyatlar uçmadıysa. Parçalara Akakçe'den bakın.
@Tek7HackDedi neden üzgün?
Z490 anakart sadece 1890, 2060s ise 5734 TL sanırım fiyatlar uçmuş eskiye göre :/

2 tane olacak şekilde:

Fakat mümkünse:

Geri
Yukarı