i5 10400F sistem toplama

Bütçe
10000 - 11000 TL
Monitörü de bunla değiştirmenizi öneririm: AOC 24G2U 23.8'' 1ms 144Hz HDMI/DP/VGA Full HD Gaming (Oyuncu) IPS Monitör - incehesap.com
RAM'leri bunla değiştirin: XPG SPECTRIX D41 8GBX2 3000 MHz DDR4 RGB GAMING PC RAM - AX4U300038G16A-DT41: Amazon.com.tr

Vengeance LPX RAM'lerin çipleri kötü. Önerdiğim RGB RAM ve daha kaliteli. Neo Forza da alabilirsiniz ama XPG'nin fiyatı çok iyi.

@MisakiTaro Gönlün olsun Neo Forza da önerdim. :)

Neo Forza RAM'ler de şunlar:

2 tane alabilirsiniz.
Monitör G-Sync destekliyor mu ? Ayrıca benim düşündüğüm monitörden pahalı yine de geçerli bir sebep varsa o zaman fiyat farkına bakmaksızın tercih edebilirim.
Arkadaşın ne kadar aşabileceğini bilmiyorum, o yüzden daha da aşmak istemedim. Bütçesini 150 - 100 TL aşabiliyorsa soğutcuyu Arctic ile değiştirebilir.
Aşabilirim önemli olan önerdiğiniz parçaların mantıklı ve kaliteli olması.

Aşabilirim önemli olan önerdiğiniz parçaların mantıklı ve kaliteli olması.
O zaman attığım sistemi soğutucuyu Arctic 34 ile değiştirerek alabilirsin. Attığım parçalar da iyi.

RTX 2060 Super alabilirken RTX 2060 almazdım açıkçası.

Işlemci

Anakart

Ekran Kartı

Ram

Ssd

Hard Disk

Işlemci Soğutucu

Kasa ve Güç Kaynağı

Monitör

Klavye

Mouse

Kulaklık

Masa

Tavsiyelerinizden sonra bu şekilde düzenledim.
@MisakiTaro neden üzgün attın ? Bir problem varsa yaz bizde bilelim.

Son düzenleme:
Tavsiyelerinizden sonra bu şekilde düzenledim.
Hiçbir tavsiyeyi dinlememişsin bile. Sadece işlemci soğutucusunu ve rami değiştirmişsin, öbür parçalar zaten kafana göre düzenlemişsin.

SSD kronik sorunlu, monitöre fazla verilmiş. Kasa ve güç kaynağı da aynı şekilde fazla verilmiş. Klavye berbat, ram yine fazla verilmiş.

Benim sistemim daha iyi, niye tercih etmediğini sorabilir miyim?

Hiçbir tavsiyeyi dinlememişsin bile. Sadece işlemci soğutucunu değiştirmişsin, öbür parçalar zaten kafana göre düzenlemişsin.

Bırakalım böyle alsın. Bizi dinleyeceğini sanmıyorum.

Boşuna uğraşmaya gerek yok.

Benim attığım monitöre pahalı diyip ondan 250 lira daha pahalı olan ve daha kötü olan bir monitör koymuşsunuz.

Tüm parçaları Akakçe'den kontrol edin. Ayrıca benim attığım RAM'i atmışsınız ama neden Trendyol'da? Ben Amazon'da indirimli olduğundan onu atmıştım.

Birebir aynı sistemi topluyoruz sanırım. Black Friday ile aşağıdakileri almıştım ben.
İşlemci: i5-10400f
Ekran kartı: MSI 1660 SUPER Gaming X
Anakart: MSI B460M-A PRO Intel B460 Soket 1200 DDR4 2933MHz mATX Anakart
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz C15
Kasa: MSI Mag Forge 100M

Almadıklarım: SSD ve PSU. fakat burada da marka olana yönelmek daha mantıklı bence. Kronik sorunlu SSD'ler ve PSU'lar var.
Psu: Zalman 650W
SSD: Samsung 970 Evo NVMe 500GB 3400MB-2300MB/s M.2 SSD
SSD sata olarak tercih edilirse: Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 500GB

Monitör: geçenlerde tavsiye konusu açmıştım. ViewSonic markası iyi demişlerdi.
ViewSonic XG2405 24" 144Hz 1ms

Tüm fiyatlara cimri, epey, akakçe gibi karşılaştırma sitelerinden bakmakta fayda var. Sonuçta kendiniz topluyorsunuz.

Klavye, mouse, kulaklık konusunda bilgim yok, ucuz yollu nasıl hallederim onu düşünüyorum. bilen varsa mesaj atabilir bana. (daha sonra burayı editlerim.)
Benim 10000-11000 gibi bütçem yoktu, bu yüzden böyle seçmiştim. Ama Z serisi anakart seçilebilir. Ekran kartı, diğer markaların 2060S serisi seçilebilir. Çoğu parçayı aynı seçtiğimiz için diğer alacağım şeyleri yazdım.

Son düzenleme:
Hiçbir tavsiyeyi dinlememişsin bile. Sadece işlemci soğutucusunu ve rami değiştirmişsin, öbür parçalar zaten kafana göre düzenlemişsin.

SSD kronik sorunlu, monitöre fazla verilmiş. Kasa ve güç kaynağı da aynı şekilde fazla verilmiş. Klavye berbat, ram yine fazla verilmiş.

Kafama göre değil söylediklerinize göre hareket ettim ki kafama göre hareket etsem tekrardan düzenlenmiş şekilde atmazdım. Bu konuyu fikir alışverişi için açtım, senin önerdiğin monitör G-Sync desteklemiyor o zaman ekran kartının nvidia olmasının bir anlamı var mı ?
Bırakalım böyle alsın. Bizi dinleyeceğini sanmıyorum.

Boşuna uğraşmaya gerek yok.
Daha almadım merak etme ama ben kimseyi uğraşsın diye zorlamıyorum.
Benim attığım monitöre pahalı diyip ondan 250 lira daha pahalı olan ve daha kötü olan bir monitör koymuşsunuz.

Tüm parçaları Akakçe'den kontrol edin. Ayrıca benim attığım RAM'i atmışsınız ama neden Trendyol'da? Ben Amazon'da indirimli olduğundan onu atmıştım.
Tekrardan önerilere göre düzenledim benim seçtiğim monitör senin önerdiğinden halen ucuz senin önerdiğinede okeyim ama G-Sync var mı yok mu bilmiyorum aydılatırsan sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı