i5 10400F sistemde mavi ekran hataları

dnzsvm

Decapat
Daha fazla  
Neden kaynaklı bilmiyorum dün olan mavi ekran PC'yi kapatırken olmuştu. Onun konusunu dün açtım, şimdi de Valorant'tan çıktığım gibi dondu bilgisayarım. 1 dk boyunca ve mavi ekran verdi. 031921-10656-01.rar

Bugünkü minidump bu klasörde, şimdiden teşekkürler.
  • RX 5500 XT 4 GB
  • i5 10400F
  • 8 GB RAM
  • 600W Frisby kasa.
@Ma'at merhaba, dün siz bakmıştınız mavi ekran hatama. Bugün yine oldu paylaştım bakabilirseniz çok sevinirim. Bilgisayarımı hatasız kullanmak istiyorum artık. Şimdiden çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 20210319_174327.jpg
    20210319_174327.jpg
    124,4 KB · Görüntüleme: 49
Neden kaynaklı bilmiyorum dün olan mavi ekran PC'yi kapatırken olmuştu. Onun konusunu dün açtım, şimdi de Valorant'tan çıktığım gibi dondu bilgisayarım. 1 dk boyunca ve mavi ekran verdi. 031921-10656-01.rar

Bugünkü minidump bu klasörde, şimdiden teşekkürler.
  • RX 5500 XT 4 GB
  • i5 10400F
  • 8 GB RAM
  • 600W Frisby kasa.
@Ma'at merhaba, dün siz bakmıştınız mavi ekran hatama. Bugün yine oldu paylaştım bakabilirseniz çok sevinirim. Bilgisayarımı hatasız kullanmak istiyorum artık. Şimdiden çok teşekkürler.

Kod:
This was probably caused by the following module: intelppm.sys (intelppm+0x138f)

Bugcheck code: 0x133 (0x1, 0x1E00, 0xFFFFF80075CFB320, 0x0)

Error: DPC_WATCHDOG_VIOLATION

file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\intelppm.sys

product: Microsoft® Windows® Operating System

company: Microsoft Corporation

description: Processor Device Driver

Bug check description: The DPC watchdog detected a prolonged run time at an IRQL of DISPATCH_LEVEL or above. This could be caused by either a non-responding driver or non-responding hardware. This bug check can also occur because of overheated CPUs (thermal issue).

The crash took place in a Microsoft module. The description of the module may give a hint about a non responding device in the system.

Buna muhtemelen aşağıdaki modül neden oldu: intelppm.sys (intelppm+0x138f)

Hata denetimi kodu: 0x133 (0x1, 0x1E00, 0xFFFFF80075CFB320, 0x0)

Hata: DPC_WATCHDOG_VIOLATION

dosya yolu: C:\WINDOWS\system32\drivers\intelppm.sys

ürün: Microsoft® Windows® İşletim Sistemi

şirket: Microsoft Corporation

açıklama: İşlemci Aygıt Sürücüsü

Hata denetimi açıklaması: DPC watchdog, DISPATCH_LEVEL veya üzeri bir IRQL'de uzun bir çalışma süresi algıladı. Bunun nedeni yanıt vermeyen bir sürücü veya yanıt vermeyen donanım olabilir. Bu hata denetimi, aşırı ısınmış CPU'lar (termal sorun) nedeniyle de oluşabilir.

Çökme bir Microsoft modülünde gerçekleşti. Modülün açıklaması, sistemdeki yanıt vermeyen bir cihaz hakkında ipucu verebilir.

İlgili dosyanın açıklaması şöyle:

Orijinal intelppm.sys dosyası, Microsoft tarafından Microsoft Windows'un bir yazılım bileşenidir. Windows, Microsoft tarafından geliştirilen bir dizi işletim sistemidir. Intel İşlemci Sürücüsü, işletim sistemi ve sistemde yüklü donanım arasında iletişime izin veren bir Windows hizmetidir.

Bu rehberi uyguladınız mı? Sürücüleriniz güncel değilse güncelleyebilirsiniz. Ayrıca işlemci ısınız ne durumda?

Yükle Intel® Grafikleri - Windows® 10 DCH Sürücüleri i5 işlemcimin bu driverini yüklüyorum şu an bundan kaynaklı mı? Yani bilmiyorum sorun göstermiyordu 1 2 haftadır sanki bir şeyler oldu da 2 gündür böyle. İşlemci sıcaklığı 40 derece şu an. @BamTeli

Kod:
This was probably caused by the following module: intelppm.sys (intelppm+0x138f)

Bugcheck code: 0x133 (0x1, 0x1E00, 0xFFFFF80075CFB320, 0x0)

Error: DPC_WATCHDOG_VIOLATION

file path: C:\WINDOWS\system32\drivers\intelppm.sys

product: Microsoft® Windows® Operating System

company: Microsoft Corporation

description: Processor Device Driver

Bug check description: The DPC watchdog detected a prolonged run time at an IRQL of DISPATCH_LEVEL or above. This could be caused by either a non-responding driver or non-responding hardware. This bug check can also occur because of overheated CPUs (thermal issue).

The crash took place in a Microsoft module. The description of the module may give a hint about a non responding device in the system.

Buna muhtemelen aşağıdaki modül neden oldu: intelppm.sys (intelppm+0x138f)

Hata denetimi kodu: 0x133 (0x1, 0x1E00, 0xFFFFF80075CFB320, 0x0)

Hata: DPC_WATCHDOG_VIOLATION

dosya yolu: C:\WINDOWS\system32\drivers\intelppm.sys

ürün: Microsoft® Windows® İşletim Sistemi

şirket: Microsoft Corporation

açıklama: İşlemci Aygıt Sürücüsü

Hata denetimi açıklaması: DPC watchdog, DISPATCH_LEVEL veya üzeri bir IRQL'de uzun bir çalışma süresi algıladı. Bunun nedeni yanıt vermeyen bir sürücü veya yanıt vermeyen donanım olabilir. Bu hata denetimi, aşırı ısınmış CPU'lar (termal sorun) nedeniyle de oluşabilir.

Çökme bir Microsoft modülünde gerçekleşti. Modülün açıklaması, sistemdeki yanıt vermeyen bir cihaz hakkında ipucu verebilir.

İlgili dosyanın açıklaması şöyle:

Orijinal intelppm.sys dosyası, Microsoft tarafından Microsoft Windows'un bir yazılım bileşenidir. Windows, Microsoft tarafından geliştirilen bir dizi işletim sistemidir. Intel İşlemci Sürücüsü, işletim sistemi ve sistemde yüklü donanım arasında iletişime izin veren bir Windows hizmetidir.

Bu rehberi uyguladınız mı? Sürücüleriniz güncel değilse güncelleyebilirsiniz. Ayrıca işlemci ısınız ne durumda?

İşlemcinin driver yüklemek istedim ama 'Bu bilgisayar yazılımı yüklemek için minimum gereksinimleri karşılamıyor' dedi

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-19_201335.png
    resim_2021-03-19_201335.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 29
Yükle Intel® Grafikleri - Windows® 10 DCH Sürücüleri i5 işlemcimin bu driverini yüklüyorum şu an bundan kaynaklı mı? Yani bilmiyorum sorun göstermiyordu 1 2 haftadır sanki bir şeyler oldu da 2 gündür böyle. İşlemci sıcaklığı 40 derece şu an. @BamTeli

İşlemcinin driver yüklemek istedim ama 'Bu bilgisayar yazılımı yüklemek için minimum gereksinimleri karşılamıyor' dedi
İyi ama işlemcide F ibaresini görüyorum. Dolayısıyla bu işlemcide grafik yongası yok. Yani o sürücüyü kuramayacaksınız. Anakartınızın destek sayfasındaki sürücüleri edinmenizi öneririm.

İyi ama işlemcide F ibaresini görüyorum. Dolayısıyla bu işlemcide grafik yongası yok. Yani o sürücüyü kuramayacaksınız. Anakartınızın destek sayfasındaki sürücüleri edinmenizi öneririm.

Yani yüklemiştim aslında onları fotoğrafını atayım eksik bir şey var mı bakın isterseniz. Bu durum başıma sistemi ilk topladığım zaman gelmişti. Cidden korkutuyor bir anda donuyor hiçbir şey yapamıyorum ve mavi ekran veriyor.

Tam size yazarken yine mavi ekran oldu CASHE_MANAGER. Ne olur bana yardım edin bıktım artık. 031921-14953-01.rar

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-19_203330.png
    resim_2021-03-19_203330.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 35
Yani yüklemiştim aslında onları fotoğrafını atayım eksik bir şey var mı bakın isterseniz. Bu durum başıma sistemi ilk topladığım zaman gelmişti. Cidden korkutuyor bi anda donuyor hiçbir sey yapamıyorum ve mavi ekran veriyor.

Tam size yazarken yine mavi ekran oldu CASHE_MANAGER .Nolur bana yardım edin bıktım artık. 031921-14953-01.rar
Bu dosya bozulduğundan okuyamadım ama belleklerinizi ve diskinizi test ettiniz mi?

1 2 hafta önce test etmiştim ve sorun çıkmamıştı. Ne olduda böyle 2 gündür mavi ekranlar almaya başladım. 7 martta bir geri yükleme noktası oluşturmuştum. 7 marta döneyim mi ?
Herhangi bir güncelleştirme yüklemiş miydiniz? Eğer bir güncelleme yüklediyseniz onu geri almanızı öneririm. Sistem geri yükleme yapabilirsiniz ama bir güncelleme yüzünden olduysa güncelleştirme yüklendiğinde tekrar edecektir.

Herhangi bir güncelleştirme yüklemiş miydiniz? Eğer bir güncelleme yüklediyseniz onu geri almanızı öneririm. Sistem geri yükleme yapabilirsiniz ama bir güncelleme yüzünden olduysa güncelleştirme yüklendiğinde tekrar edecektir.
Yaklaşık 7 8 gün önce yaptım diye biliyorum ve az önce 2 tane güncelleştirme yaptım. Bios u default ayarlara çektim. Şuan bekliyorum yine mavi ekran vermemesi için dua ediyorum. Sorun olursa bilgilendireceğim sizi. Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Rica ederim. Benim de elimde bir VAIO bilgisayar vardı, son sürüm Windows 10 yükledim ama ekran kartındaki mavi ekran hatasından kurtulamadım bir türlü. Neredeyse donanımdan şüphelenecektim ama Windows 8.1 kurunca gördüm ki sorunsuz çalışıyor. Umarım çözülür. Son sürüm Windows 10'un adını sürekli mavi ekranla andıklarını görüyorum. Sonuçtan haberdar edersiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Valla kaç yıldır sistem toplama hayalim vardı gerçekleştirdim çok şükür ama nazara mı geldik bilmiyorum. Her şeyde vardır bi hayır :/ En son çare Win 8 diyorsunuz yani bakalım :) Tekrardan çok teşekkürler kendinize iyi bakın, inşallah artık sorun olmazda rahatsız etmem sizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı