i5-10400F sisteme anakart önerisi

Hayır, Z serisi anakartlar çok pahalı ve gereksiz. Sadece RAM frekansı için Z serisi anakart alınması mantıklı değil. Z serisi anakarta vereceğiniz para ile işlemci ve ekran kartını yükseltseniz çok daha fazla performans elde edersiniz.
Tamam yani şuan ki kalabilir . Peki sizi etiketlediğim sistem nasıl sizce ?

Son düzenleme:
Ekran kartı: (3182) Zotac RTX 2060.
İşlemci: (1345) Intel Core i5 10400F.
Anakart: (539) MSI H410M-A Pro.
RAM: (632) Kingston HyperX Fury 8 GB 3000 MHz CL15. Bu RAM'den 2 tane alınız.
SSD: (278) Patriot Burst 240 GB SSD.
Kasa: (449) MSI MAG Forge 100M.
PSU: (457) Zalman ZM550.

Toplam fiyat: 6.882 TL.

Bu haliyle fiyat size çok gelirse RAM'lerden sadece 1 tanesini alın. İlerleyen zamanlarda bir 8 GB daha RAM eklemesi yaparsınız.

Bu arada sistemde sadece 240 GB'lık SSD var. Bu size yeter mi?

Diğer sistemden daha iyi bir kasa ve güç kaynağı kullandım. Bu kasanın hava akışı diğer kasaya göre daha iyi. Güç kaynağı da daha iyi.

Ekran kartı: (3182) Zotac RTX 2060.
İşlemci: (1345) Intel Core i5 10400F.
Anakart: (539) MSI H410M-A Pro.
RAM: (632) Kingston HyperX Fury 8 GB 3000 MHz CL15. Bu RAM'den 2 tane alınız.
SSD: (278) Patriot Burst 240 GB SSD.
Kasa: (449) MSI MAG Forge 100M.
PSU: (457) Zalman ZM550.

Toplam fiyat: 6.882 TL.

Bu haliyle fiyat size çok gelirse RAM'lerden sadece 1 tanesini alın. İlerleyen zamanlarda bir 8 GB daha RAM eklemesi yaparsınız.

Bu arada sistemde sadece 240 GB'lık SSD var. Bu size yeter mi?

Diğer sistemden daha iyi bir kasa ve güç kaynağı kullandım. Bu kasanın hava akışı diğer kasaya göre daha iyi. Güç kaynağı da daha iyi.
SSD biraz yetersiz ancak zaten HDD almayı planlıyordum kasa da yeri var mıdır ? Kış indirimlerini bekleyeceğim fiyatı o zaman da göz önünden geçiririm. İlginiz için teşekkür ederim sizle iletişimde kalabileceğim herhangi bir platform var mı ?

Kasada HDD için yer var mı bilmiyorum ancak çok yüksek ihtimalle vardır.

Her gün buraya girip bildirimlerimi kontrol ediyorum. Benle iletişime geçmek isterseniz bu konuya mesaj atmanız yeterli olur diye düşünüyorum. Zaten diğer platformları da çok kullanmıyorum.

Her gün buraya girip bildirimlerimi kontrol ediyorum. Benle iletişime geçmek isterseniz bu konuya mesaj atmanız yeterli olur diye düşünüyorum. Zaten diğer platformları da çok kullanmıyorum.
Tamamdır. Biraz inceledim kasa yorumlarını ve fanları çalıştırmak için anakartın 3.0 usb uyumlu olmasından bahsetmişler de bizim seçtiğimiz anakart uygun mudur ? Görsel olarak atıyorum bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-14_135758.png
    resim_2020-12-14_135758.png
    3 KB · Görüntüleme: 19
Galiba anakart üzerinde fanları bağlamak için olan SYS_FAN portlarından bahsediyor. Anakartta tam olarak kaç tane o porttan bulunuyor bilmiyorum ama muhtemelen yeterli gelecektir.

Galiba anakart üzerinde fanları bağlamak için olan SYS_FAN portlarından bahsediyor. Anakartta tam olarak kaç tane o porttan bulunuyor bilmiyorum ama yeterli gelecektir.
Tamamdır o zaman .

Bu sisteme 550W yetersiz kalmaz değil mi ? İçime bir kuşku düştü de sormak istedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı