i5-10400F sisteme anakart önerisi

Konu sahibi şöyle bir konu açmıştı.

Bu konuda RAM MHz'lerinden bahsetmiştim. Darboğaz derken onu demek istiyor olabilir emin değilim.

Tavsiyem MSI B460M-A Pro. Pahalı gelirse MSI H410M-A Pro.

Diğer konuyu açmıştınız ancak mesajlara tepki vermediniz. O SSD kronik sorunlu, PSU'nun ise korumaları eksik. Kasa da pek iyi bir model değil ancak o kalabilir.

Z490 hariç anakartlarda bu kısıtlama var. Bu bütçede de sırf RAM kısıtlanmasın diye Z490 anakarta 1500TL civarı vermenin pek mantığı yok. Seçtiğin H410 modeli veya benzer bir modeli al gitsin. RAM 2666MHz hızda çalışacak ama dediğim gibi anakarta o fiyat farkını vereceğine o parayla başka parçaları yükseltmek daha mantıklı 😀
Hmm eğer öyleyse bu şekilde gayet iyi yani.Doğru mu düşünüyorum ?
Bende öyle düşündüm ama z serisi haricinde hepsi eşit değil mi?
Çok bir bilgim yok . O yüzden sormak istedim .
Konu sahibi şöyle bir konu açmıştı.

Bu konuda RAM MHz'lerinden bahsetmiştim. Darboğaz derken onu demek istiyor olabilir emin değilim.

Tavsiyem MSI B460M-A Pro. Pahalı gelirse MSI H410M-A Pro.

Diğer konuyu açmıştınız ancak mesajlara tepki vermediniz. O SSD kronik sorunlu, PSU'nun ise korumaları eksik. Kasa da pek iyi bir model değil ancak o kalabilir.
Tamamdır o zaman RAM'i yükselttim diyelim. SSD ve PSU konusunda ne yapmamı önerirsiniz?

Eğer öyleyse bu şekilde gayet iyi yani. Doğru mu düşünüyorum?

Çok bir bilgim yok. O yüzden sormak istedim.
Piyasaya son zamanlarda pek bakmadım ama sanki en ucuz sitelerden parçaları tek tek alsanız 6000-6500TL bandına daha iyisi olabilir gibi geldi. Mesela seçtiğin işlemci başka bir sitede 1350 liraya satılıyor.

Bir siteden hazır halde alman gerekiyorsa bence bu hali gayet iyi.

Piyasaya son zamanlarda pek bakmadım ama sanki en ucuz sitelerden parçaları tek tek alsanız 6000-6500TL bandına daha iyisi olabilir gibi geldi. Mesela seçtiğin işlemci başka bir sitede 1350 liraya satılıyor.

Bir siteden hazır halde alman gerekiyorsa bence bu hali gayet iyi.
Evet asıl tercihim bir siteden almak. Çünkü toplama bilgim pek yok.

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-14_013824.png
    resim_2020-12-14_013824.png
    6,1 KB · Görüntüleme: 26

Yeni konular

Geri
Yukarı