i5-10400F sisteme nasıl yükseltme yapılmalı?

Val1ant

Centipat
Yer
KONYA
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Arkadaşlar sistemim görselde belirttiğim gibi. Yükseltme yapmak istiyorum ve aklımda 3 seçenek var;

1 - i5-12400F - ASUS Prime B660M-K kombinasyonu.
2- i5-11600KF - halihazırda mevcuttaki anakartım ile devam etmek.
3- R5-5600X - (uyumlu bir anakart.)

Ful oyun oynuyorum yayın yapmıyorum render ile uğaşmıyorum bunları göz önünde bulundurarak tavsiyeleriniz nedir? Teşekkür ederim herkese.

Dosya Ekleri

• VALIANT.PNG
    VALIANT.PNG
    35,7 KB · Görüntüleme: 49
Arkadaşlar sistemim görselde belirttiğim gibi. Yükseltme yapmak istiyorum ve aklımda 3 seçenek var;

1 - i5-12400F - ASUS Prime B660M-K kombinasyonu.
2- i5-11600KF - halihazırda mevcuttaki anakartım ile devam etmek.
3- R5-5600X - (uyumlu bir anakart.)

Ful oyun oynuyorum yayın yapmıyorum render ile uğaşmıyorum bunları göz önünde bulundurarak tavsiyeleriniz nedir? Teşekkür ederim herkese.
11600Kf en doğru seçim olarak gözüküyor .

Hocam ekran kartı zaten her anakarta olurda. i5 11600KF yi ise araştırdım ve çok da iyi değil tavsiyem anakart ve işlemci kombinasyonu olan 1. seçimden yana, ama siz ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Veya bir yayın kaç saat sürüyor?

Hocam ekran kartı zaten her anakarta olurda. i5 11600KF yi ise araştırdım ve çok da iyi değil tavsiyem anakart ve işlemci kombinasyonu olan 1. seçimden yana, ama siz ne tür oyunlar oynuyorsunuz? Veya bir yayın kaç saat sürüyor?

Yayın yapmıyorum genelde işlemci odaklı rekabetçi oyunlar oynuyorum CS:GO PUBG vs

İşlemci o ekran kartı için çok çok yeterli neden değiştirme ihtiyacı duydun? Ekran kartını değiştir onun yerine illa bir şey değiştirmek istiyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı