i5 10400F Sistemin ederi nedir?

6000 TL'ye sattım diyelim sonraki adımlarımı ne yapmalıyım. Bir de alacağım laptopun şu anki sistemimle performans olarak kafa kafaya gitmesini düşlüyorum.

O zaman üstüne para eklemeniz şart. Minimum 8000-10.000 bin TL'lik laptop lazım.

6000'e o sisteme yaklaşamaz bile alacağın laptop eğer çok aman aman bir ihtiyaç değilse 8 8.5'a satarım dersen var o fiyata.

Diğer parçaları da 3500TL-4000TL gibi bir fiyattan satarsınız.

Yani mesela RAM için fatura nasıl verebilirim ki veyahut işlemci anakart hepsi için de fatura tek faturaydı çünkü.

6000'e o sisteme yaklaşamaz bile alacağın laptop eğer çok aman aman bir ihtiyaç değilse 8 8.5'a satarım dersen var o fiyata.

9000TL'ye koymuştum ilana sistemimi.

@ikaross Ekran kartını ayrı olarak satın. Diğer parçaları bütün olarak ilana koyun. Bu forumda da ilan açabilirsiniz. İlanda parça satışını bir süre düşünmediğinizi, gelen tekliflerini değerlendirebileceğinizi belirtin. Parçalara tek tek fiyat biçin kafanızda. Dediğim şekilde %20 kırparak satabilirsiniz. PSU'nun alıcısı çıkmayabilir. Onu %30-40 gibi kırparak verin.

Yani mesela RAM için fatura nasıl verebilirim ki veyahut işlemci anakart hepsi için de fatura tek faturaydı çünkü.

9000TL'ye koymuştum ilana sistemimi.

İmkansız 9000TL'ye kimse almaz. Fakat tüm sistem 6500-8000TL'den gidebilir. Ama ekran kartını ayrı satarsanız daha fazla kar olabilir.

@ikaross ekran kartını ayrı olarak satın. Diğer parçaları bütün olarak ilana koyun. Bu forumda da ilan açabilirsiniz. İlanda parça satışını bir süre düşünmediğinizi, gelen tekliflerini değerlendirebileceğinizi belirtin. Parçalara tek tek fiyat biçin kafanızda. Dediğim şekilde %20 kırparak satabilirsiniz. PSU'nun alıcısı çıkmayabilir. Onu %30-40 gibi kırparak verin.

PSU kasa ile beraber.

İmkansız 9000TL'ye kimse almaz. Fakat tüm sistem 6500-8000TL'den gidebilir. Ama ekran kartını ayrı satarsanız daha fazla kar olabilir.

Evet tek tek hesap yapınca üstteki arkadaşın %20 belirtmesi ile 9700 TL'e kadar çıkıyor.

Geri
Yukarı