i5 10400F sistemin oyun performansı nasıl?

Rebelx0

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. RDR2 ve Valorant değerlerini sizlerle paylaşmak istedim. CPU kullanımı ve sıcaklıkları konusunda kafama takılanlar var. Mesela RDR2 de CPU kullanımı %50 %55 arası değişiyor sıcaklık ise 60 65 arası. Valorant'ta ise CPU kullanımı %50 %60 arası değişiyor CPU sıcaklığı ise 67 70 dereceleri buluyor ve GPU kullanımı 67 bazen 70. bir düzensizlik var mı acaba normal mi ayarlar Ultra ayarlar. Ve CPU az kullanılırken nasıl bu kadar sıcaklık olabiliyor.

RX6600.

i5 10400F.

16 GB RAM 3200 MHz.

Dosya Ekleri

• gfhfgdhd.png
    gfhfgdhd.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 35
  • aaa.png
    aaa.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. RDR2 ve Valorant değerlerini sizlerle paylaşmak istedim. CPU kullanımı ve sıcaklıkları konusunda kafama takılanlar var. Mesela RDR2 de CPU kullanımı %50 %55 arası değişiyor sıcaklık ise 60 65 arası. Valorant'ta ise CPU kullanımı %50 %60 arası değişiyor CPU sıcaklığı ise 67 70 dereceleri buluyor ve GPU kullanımı 67 bazen 70. bir düzensizlik var mı acaba normal mi ayarlar Ultra ayarlar. Ve CPU az kullanılırken nasıl bu kadar sıcaklık olabiliyor.

RX6600.

i5 10400F.

16 GB RAM 3200 MHz.
Tek kelimeyle Mükemmel.

Hocam sistemin aynısını youtube üzerinden test videolarına bakıyorum valorant diğer oyunlar v.s ama işlemci sicakliklari hep düşük. kullanımlar ekran kartı ve işlemci ikisi de yarı yarıya filan. mesela adamın biri valorantta 40 50 derece sıcaklık alıyor aynı islemciyle aynı ayarlarla benim ki 67 70 oluyor anlam veremedim o yüzden konu açmak istedim

Hocam sistemin aynısını youtube üzerinden test videolarına bakıyorum valorant diğer oyunlar v.s ama işlemci sicakliklari hep düşük. kullanımlar ekran kartı ve işlemci ikisi de yarı yarıya filan. mesela adamın biri valorantta 40 50 derece sıcaklık alıyor aynı islemciyle aynı ayarlarla benim ki 67 70 oluyor anlam veremedim o yüzden konu açmak istedim
Tam olarak aynı Grafik ayarlarında ve aynı çözünürlükte mi?

Hocam sistemin aynısını YouTube üzerinden test videolarına bakıyorum Valorant diğer oyunlar vs ama işlemci sicakliklari hep düşük kullanımlar ekran kartı ve işlemci ikisi de yarı yarıya filan. Mesela adamın biri Valorant'ta 40 50 derece sıcaklık alıyor aynı islemciyle aynı ayarlarla benimki 67 70 oluyor anlam veremedim o yüzden konu a

Tam olarak aynı grafik ayarlarında ve aynı çözünürlükte mi?

Evet hocam 1080p aynı ayarlar genelde. Intel'in stok sogutucusunun berbat olduğunu zaten biliyorum. Acaba o test videolarındaki değerlerin farklı çıkması kule tipi ya da sıvı sogutucu filan kullandıkları için olabilir ne kullanıyorlar bilmiyorum ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı