i5-10400F ve 750 Ti uyumlu mudur?

Oguzhanx06

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar arkadaşlar. Benim ekran kartım MSI N750 Ti TF 2GD5/OC. ben işlemci alacağım fakat birkaç yerde okudum ekran kartın düşükse yüksek işlemci almanın bir mantığı yokmuş yani tam olarak bilmiyorum. Alacağım işlemci de Intel Core i5 10400F Soket 1200. Sizce uygun bir işlemci mi verimi alabilir miyim? Uygun değilse ne önerirsiniz yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında uyumlu ama almanızı önermem işlemciniz çok kuvvetli olacak ekran kartınız orta-düşük segment. İleride ben ekran kartımı da değiştireceğim derseniz sıkıntı olmaz.

Kullanabilirsin ikisini birlikte, 10400F 750 Ti için gayet güçlü; ekran kartı yükseltmesi yaparken işlemciyi düşünmene (belirli bir seviyeye kadar) gerek kalmaz.

Kullanımda hiçbir sıkıntı olmaz. Ama oyunlara yönelik tabii GPU yükseltimi gibi performans artışı sağlamaz. Sadece işlemci gücünü biraz fazla kullanan oyun ve uygulamalarda azıcık iyileşme görülebilir. Ancak işlemcinin iyi olması sayesinde ileride 750 Ti'yı rahatça yükseltebilirsiniz. Sınırda RTX 2060'a kadar çıkılabilir. Ve anakartın, RAM, SSD-HDD gibi diğer bileşenlerin nasıl olduğu da burada önemli.

Son düzenleme:
Kullanımda hiçbir sıkıntı olmaz. Ama oyunlara yönelik tabii GPU yükseltimi gibi performans artışı sağlamaz. Sadece işlemci gücünü biraz fazla kullanan oyun ve uygulamalarda azıcık iyileşme görülebilir. Ancak işlemcinin iyi olması sayesinde ileride 750 Ti'yı rahatça yükseltebilirsiniz. Sınırda RTX 2060'a kadar çıkılabilir. Ve anakartın, RAM, SSD-HDD gibi diğer bileşenlerin nasıl olduğu da burada önemli.
Hocam oynayacağım oyunlar FPS oyunları LoL,csgo,pubg,valo gibi oyunlar işlemcinin etkisi olmaz mı bu oyunlara

@Oguzhanx06

Dediğin oyunlar evet daha çok işlemci performansının ortaya çıktığı oyunlar.

CORSAIR 16GBVengeance LPX 3000mhz
Intel core i5 10400f
ASUS PRIME H410M-K INTEL H410 2933mhz
High power direct 12 1000w PSU
MSI N750Ti TF 2GD5/OC
TOPLAYACAĞİM SİSTEM BU ARKADAŞLAR

Hocam oynayacağım oyunlar FPS oyunları LoL, CS:GO, PUBG, Valorant gibi oyunlar işlemcinin etkisi olmaz mı bu oyunlara.

Katılıyorum bu oyunlar CPU'yu daha fazla kullanan oyunlar. Diğer oyunlara nazaran daha fazla verim artışı sağlarsınız. Ve ileriye yönelik GPU yükseltme imkanı sağlaması da artı tarafı.

Geri
Yukarı