i5-10400F ve B460M PRO anakarta RAM önerisi

sirjuan

Hectopat
Merhaba, RAM konusunda CL değeri vb. durumları bilmediğim için başlıkta belirttiğim işlemci ve anakarta uyumlu 8 GB RAM almak istiyorum. Hangi RAM'i tercih etmeliyim? Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz RAM uygun mudur? Şimdiden teşekkürler.

Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz RAM uygun mudur?

Uygundur. OC yapacaksanız bunları öneririm:
2666MHz CL12 kullanırsınız tahminimce. OC yapmayacaksanız gözünüze güzel geleni alabilirsiniz.

DDR4 bellekler uyumlu hocam. Almışken çift almanızı veya kit almanızı tavsiye ederim. Daha sonra aynısından bulmak zor olabilir.

Corsair ve bu ikisi arasında hangisini tercih etmeliyim sizce? Overclocktan pek anlamıyorum o yüzden düşünmüyorum açıkcası.

Corsair ve bu ikisi arasında hangisini tercih etmeliyim sizce?
Patriot asla tercih etmemelisiniz. Corsair ile çok rahat edersiniz. Sanırım arada 30 TL bir fiyat farkı var. Bence 30 TL fazla verip kafanızı rahat ettirim.

Corsair ve bu ikisi arasında hangisini tercih etmeliyim sizce? Overclocktan pek anlamıyorum o yüzden düşünmüyorum açıkcası.

Gözünüze güzel geleni tercih edin direk. OC yapmayacaksanız kıyaslamanın çok bir anlamı yok. Intel sistemde kullanılacağı için CL değerinden dolayı D30 bir tık daha mantıklı.

Patriot asla tercih etmemelisiniz. Corsair ile çok rahat edersiniz. Sanırım arada 30 TL bir fiyat farkı var. Bence 30 TL fazla verip kafanızı rahat ettirim.

Niye tercih etmemeli?

Gözünüze güzel geleni tercih edin direk. OC yapmayacaksanız kıyaslamanın çok bir anlamı yok. Intel sistemde kullanılacağı için CL değerinden dolayı D30 bir tık daha mantıklı.

Niye tercih etmemeli?
Yani corsair yerine belirttiğiniz rami tercih etmeliyim. Peki dediğim gibi bu sistemde 3000 mhz olması sorun yaratır mı işlemci galiba 2666 mhz'e kadar destekliyormuş.

Geri
Yukarı