"Reebot and select proper device" hatası

KelesAhmet

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Hyper x fury 8x16 GB 1600 mhz
SSD veya HDD modeli
TurboX 128 Gb ssd
Ekran kartı
amd radeon 7900 series
İşlemci
İntel Core İ7-4790 3,60Ghz
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımı temizlemek için tüm fanları, ekran kartını, işlemci fanını, radyatörünü ve RAM'leri söküp kasayı bir güzel temizledim. Parçaları tekrar monte ettiğimde bilgisayarı çalıştırdım, ancak ilk başta ekran gelmedi ve kasa da çalışmadı; sadece restart ışığı yanıp sönüyordu. Sonra RAM'lerin bir tanesini söktüm ve çalıştırdım. Bu sefer ekran geldi, ancak mavi ekran hatası aldım. Tekrar kasayı söküp BIOS pilini çıkardım ama bu sefer reebot hatası almaya başladım. Sistemimin yüklü olduğu SSD'yi seçip başlat dediğimde yine aynı hatayı alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

SSD'yi cikar RAM'leri tak oyle boot et. Sorun yoksa bilgisayari kapat, SSD'yi tak, tekrar boot et.

Şimdi SSD'yi çıkardım dün ilk yaptığı hatayı tekrarladı güç geliyor bir anlığına sonra tekrar kapanıyor bunu dün şu yolla çözmüştüm RAM'in birini söktüm “cpu Memory changed dedi ve setup yapmamı ya da default ayarlar ile devam etmemi söyledi dün default ayarları seçmiştim şimdi setup ayarını seçtim BIOS'a attı beni şu an ne yapabileceğimi araştırıyorum.

Turbox SSD'ler fişi çabuk çekebiliyor kaliteli değiller maalesef. Kabloları düzgün taktığınıza emin misiniz?

Evet şimdi hatta diğer SSD ve HDD'leri söküp sadece sistemin kurulu olduğu SSD'yi SATA 1 portunda olduğundan emin olmak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı