i5-10400F vs. i7-10700F

Bütçe
12000

Abdullah01

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Technopat'a daha önce böyle bir konu açılmadığı için yeni bir konu açma gereği duydum. Toplayacağım sistemin beni uzun yıllar götürmesini istiyorum. Bu iki işlemci arasından hangisini neden tercih etmeliyim? Toplayacağım sistemle daha önceki açtığım konuda da belirttiğim gibi oyun ve genel kullanım amaçlı kullanılacak.

Merhaba arkadaşlar. Technopat'a daha önce böyle bir konu açılmadığı için yeni bir konu açma gereği duydum. Toplayacağım sistemin beni uzun yıllar götürmesini istiyorum. Bu iki işlemci arasından hangisini neden tercih etmeliyim? Toplayacağım sistemle daha önceki açtığım konuda da belirttiğim gibi oyun ve genel kullanım amaçlı kullanılacak.
F/P olarak 10400F daha mantıklı ama uzun ömürlü bir işlemci lazımsa mümkünse 10700F alın. Yüksek önbellek, 2933MHz RAM desteği, yüksek frekans ve fazladan 2 çekirdek gibi avantajları var.

Biri 1500TL biri 3000TL diye düşünürsek 10700F işlemci 10400F işlemciyi fiyatta olduğu gibi performans olarak ikiye katlamaz. Yine de ciddi oranda daha güçlü bir işlemci.

10400F fiyat olarak daha uygun ve fiyat farkına değecek bir performans artışı yok ama para sıkıntı değil, 10-15 FPS ilerde işime yarar diyorsan 10700F al.

Oyun performansında çok fark olmaz ama daha ileri dönük daha fazla çekirdek var. Oyun için 10400F daha mantıklı çünkü 1500 TL daha ucuz ama genel olarak ve ileri dönük olarak 10700F.

Geri
Yukarı