i5 10400F vs R5 3500 MPK

@Traviss Bickle
İşlemci soğutucu almalı mıyım peki?
alırsam tam 6k oluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201223-235009_1.png
    Screenshot_20201223-235009_1.png
    48,2 KB · Görüntüleme: 33
@Traviss Bickle
Hocam, bir yanlışlık olmuş. Ben Windforce olarak görmüştüm, kusura bakmayın. Attığınız sistem alınır, güzel. Tekrardan özür dilerim, gece gece gözler puf oldu. :utandım:
Estağfurullah hocam, sorun değil. Beni de bildiğimden şaşırtmıştınız. Neyse, ben de dediğiniz hakkında kaynak bulamamıştım zaten.

Alabilirsiniz aslında, 10400F güçlü bir işlemci ve stok yetmiyor.
Yani şimdi yetiyorsa gereksiz yere almayayım. Ama şimdi ilk defa masaüstü alıyorum diye de ısınma işini bilmiyorum. Laptop sağolsun 98 dereceleri gördüğüm için.
Al diyorsanız alırım ama sıkıntı yok. Sistem iyi olsun da.

@Traviss Bickle
İşlemci soğutucu almalı mıyım peki?
alırsam tam 6k oluyor.
Hocam, bu attığınız sistem olmamış.
SSD kronik sorunlu, kasa ve PSU bildiğim kadarıyla çok kötü. Ayrıca 1650s 6000 TL bir bütçe için çok düşük kalır.

Bu anakart indirimdeyken H410M almak mantıklı gelmiyor:

İşlemci için soğutma konusunu bilmiyorum.

Yani şimdi yetiyorsa gereksiz yere almayayım. Ama şimdi ilk defa masaüstü alıyorum diye de ısınma işini bilmiyorum. Laptop sağolsun 98 dereceleri gördüğüm için.
Al diyorsanız alırım ama sıkıntı yok. Sistem iyi olsun da.
Gereksiz olmaz hocam, alın bence. Ne kadar bütçe ayırabilirsiniz?

Hocam, bu attığınız sistem olmamış.
SSD kronik sorunlu, kasa ve PSU bildiğim kadarıyla çok kötü. Ayrıca 1650S 6000 TL bir bütçe için çok düşük kalır.

Bu anakart indirimdeyken H410M almak mantıklı gelmiyor:

İşlemci için soğutma konusunu bilmiyorum.

Zaten İtopya'nın mağazasında başka kasalara bakarım o sıkıntı değil. GTX 1650 Super var orada yanlış mı gördünüz bilmiyorum ama bence güzel ekran kartı.
i5 10400F ve 16 GB RAM ile birlikte güzel bir sistem gibi gözüküyor bana. Ne yapayım sizce?
Gereksiz olmaz hocam, alın bence. Ne kadar bütçe ayırabilirsiniz?
6-7k pc için ayarlamıştım. Ama 144hz monitör, klavye ve mouse da bu işe dahil.

Zaten İtopya'nın mağazasında başka kasalara bakarım o sıkıntı değil. GTX 1650 Super var orada yanlış mı gördünüz bilmiyorum ama bence güzel ekran kartı.
i5 10400F ve 16 GB RAM ile birlikte güzel bir sistem gibi gözüküyor bana. Ne yapayım sizce?

6-7k pc için ayarlamıştım. Ama 144hz monitör, klavye ve mouse da bu işe dahil.
Kötü demedim zaten, iyi bir kart kendileri. Fakat bu bütçede alınmaz bence. 10100F + 2060 veya 10400F + 1660s gibi kombinasyonlar var zaten. 16 GB RAM'in zaten şu bütçede olmaması aptallık olur, yani çok övülecek bir şey değil.

6-7 bin arası dediklerinizi 1660s ile yapabilirim. Ancak şimdi değil, uyumam lazım. Yarın 05.00'da kalkacağım. Yarın buraya güzel bir sistem atmış olurum.

Tabii benden önce birileri atmazsa.

Kötü demedim zaten, iyi bir kart kendileri. Fakat bu bütçede alınmaz bence. 10100F + 2060 veya 10400F + 1660s gibi kombinasyonlar var zaten. 16 GB RAM'in zaten şu bütçede olmaması aptallık olur, yani çok övülecek bir şey değil.

6-7 bin arası dediklerinizi 1660s ile yapabilirim. Ancak şimdi değil, uyumam lazım. Yarın 05.00'da kalkacağım. Yarın buraya güzel bir sistem atmış olurum.

Tabii benden önce birileri atmazsa.
Zaten yarın İtopya'ya giderim diye düşünüyorum. O zamana kadar aklıma bol bol şey yattı. Orada da gösteririm zaten sistemleri. Elbette onlarda yardım eder. 2060lı pc İtopya'da pahalı olur diye düşünüyorum da denerim şansımı. Yardımın için teşekürler. İyi geceler.

Geri
Yukarı